BESLENME

Yayın Tarihi: 03.11.2017 Cuma 11:05:00

55 kiloyu nasıl verdi?

55 kiloyu nasıl verdi?

Azimle kilo veren Özlem Özkulak, deneyimlerini aktarmak için Obezite ve Sağlıklı Yaşam Fuarı’nı düzenleme kararı aldı.

Ameliyatla 110 kilodan 55 kiloya düşen Özlem Özkulak (44), deneyimlerinden yola çıkarak Obezite ve Sağlıklı Yaşam Fuarı organizasyonu için kolları sıvadı.

Fuarda; cerrahlar, diyetisyenler, spor salonu yöneticileri ile obeziteden kurtulan insanlar, obezlerle bir araya gelecek.

İzmir’de yaşayan 44 yaşındaki bir çocuk annesi iş kadını Özlem Özkulak, hormonsal nedenlerden dolayı hızla kilo almaya başladı. 55 kilodan 110 kiloya ulaşan Özkulak, diyetle 10 kilo vermeyi başarsa da bir süre sonra verdiği kiloyu geri aldı.

Kilo sebebiyle öz güvenini kaybettiğini söyleyen Özkulak, 1,5 yıl önce Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ameliyat olarak 110 kilodan 55 kiloya inmeyi başardı. Ameliyat olduktan sonra evine gittiğinde iki poşet ilaç ve takviye besin attığını, bilinçli olmayan kişilerin zayıflama sürecinde çok yanlış yollar deneyebildiğini ifade eden Özkulak, kendi deneyimlerinden yola çıkarak Obezite ve Sağlıklı Yaşam Fuarı organizasyonu düzenlemeye karar verdi.

23-24-25 Şubat 2018 tarihlerinde düzenlenecek fuarda; cerrahlar, diyetisyenler, spor salonu yöneticileri ile obeziteden kurtulan insanlar, obezlerle bir araya gelecek. 300 standın kurulacağı ve 30 bin ziyaretçinin hedeflendiği organizasyonda, obez insanlar alanında uzman kişilerle birebir görüşüp sağlıklı bilgi edinebilecek.

DİĞER HABERLER