BESLENME

Yayın Tarihi: 06.07.2018 Cuma 14:35:00

Canan Karatay açıkladı: ’’Bu yiyecekleri yedikçe boyunuz kısalır’’

Canan Karatay açıkladı: ’’Bu yiyecekleri yedikçe boyunuz kısalır’’

Prof.Dr.Canan Karatay tüketildiğinde boyun kısalmasına neden olan yiyecekleri açıkladı. Boyun uzaması için protein ağırlıklı beslenmenin önemine dikkat çeken Karatay’ın önemli açıklamalarına gelin birlikte göz atalım.

Yaptığı açıklamalar ile toplumu doğru ve sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirmeye çalışan Prof.Dr.Canan Karatay son açıklamaları ile vücut gelişimi konusunda önemli bilgiler verdi. Boyu uzatmanın aksine kısalmasına neden olan yiyecekler hakkında açıklamalarda bulunan Karatay’ın önemli farklı noktalara değindiği konuşmasını sizler için derledik, göz atmadan geçmeyin.

‘’İşlenmiş tüm gıdalar kanser yapıyor’’

Ekmek, şeker vb. işlenmiş gıdaların kansere yol açtığını dile getiren Karatay sözlerini şu şekilde sürdürdü:’’ Kanser hücrelerini şeker besler. Bunlardan uzak durursak kanserden kurtuluruz. Her gün 20 dakika kendi temponuzda yürümeniz yeterli. En önemli faktörlerden biri de her gün yeterli likit almanız, yani su içmeniz çok önemli. Bütün işlenmiş karbonhidratlar ve bütün işlemiş unlar tehlikelidir. Bir de bunlarla yapılan ekmeklerin içinde çok fazla katkı maddeleri vardır.’’

‘’Uzun boylu olmak için bol bol protein tüketin’’

Uzun boylu olmak isteyenlere bol bol protein tüketmelerini öneren Karatay, ‘’  “Boyunuzun uzaması için yağ ve protein yiyeceksiniz. Karbonhidrat yedikçe kısalırsınız’’ sözleriyle vatandaşları uyardı.

Kilo vermek isteyenler için ‘Karatay Kahvaltısı’

Yanlış beslenme sonucu oluşan şeker hastalığının kanser için büyük bir etken olduğunu dile getiren Karatay kilo vermek isteyenler için ise şu önerilerde bulundu:’’ Yaza fit girmek diye bir aldatmaca olamaz. Hayat boyunca sizin fit olmanız lazım, sağlıklı beslenmeniz lazım. Sağlıklı bir Karatay kahvaltısı yedikten sonra zaten doğal olarak fit olursunuz. Göbeğinizde, karaciğerinizdeki yağlarda gider. Bütün hastalıklardan kurtulursunuz”

DİĞER HABERLER