BESLENME

Yayın Tarihi: 08.01.2018 Pazartesi 11:15:00

Hem bütçeden hem zamandan tasarruf ettiren sistem!

Hem bütçeden hem zamandan tasarruf ettiren sistem!

Diyetisyene gitmeye vakit bulamayanlar, evinin konforunda diyetisyen hizmeti almak isteyenlerin tercih ettiği "Online Diyet Sistemi" nedir?

Vakit; hepimiz için çok değerli. Günümüz insanı; çalışma saatlerinin uzunluğu, şehrin trafiği, arkadaşa feda edilen zaman vb. nedenlerle kendine zaman ayıramaz oldu. Sağlığını ikinci plana atan bu yoğun insan; hastane kontrollerini erteliyor, Diyetisyen randevusuna gitmiyor. Egzersiz yapmaya, sağlıklı beslenmeye vakit bulamıyor. Kilo problemlerinin farkında olan bu insan; Diyetisyene gitmem lazım ama vakit bulamıyorum diyor. İşte tam da bu noktada “Online Diyet” devreye giriyor.Günümüzde sağlığı tehdit eden en büyük tehlikelerden biri; hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenmektir. İş hayatı ve teknolojik gelişmeler nedeniyle azalan hareket ve düzensiz beslenmeyi sonucu insanlar aşırı kilo aldılar. Bunu düzeltmek için de harekete geçmeyen bu hareketsiz insan; fazla kilonun vermiş olduğu psikolojik stres faktörüyle yaşamaya devam ediyor. Bu duruma çözüm üretmek isteyen sağlık uzmanları “Online diyet programlarını” geliştirdiler.

Online Diyet Programı nedir?
Online Diyet Programı kısaca; “İnternet üzerinden diyetisyen hizmeti almaktır.”

Diyetisyen Yusuf Öztürk, Food Time'a online diyet programı sürecini anlattı:"3 adet Online Diyet Paketi var. Paketler arasındaki temel fark: Takip-Kontrol-Motivasyon desteğinin sıklığı ve diyetteki değişiklerin zamanı arasındaki farktır.

Online diyet programı öncesinde danışanlarımın “Kilo Yönetimi Formu” doldurması gerekiyor. Bu formda yaşam tarzı, mevcut sağlık durumu, hastalıkları, varsa kullandığınız ilaçlar, sevdiği, sevmediği besinler vb bilgilerin yazılması için gerekli alanlar bulunuyor.

Kan tahlilli sonuçlarını da istiyorum. Son 3 ay içinde yapılmış kan tahlili varsa o da yeterli olacaktır.

Form ile birlikte kan tahlili sonuçlarını bana ulaştıktan 48 saat içinde diyet programını ve yapılması gerekenleri gönderiyorum.

Ardından seçilen paket içeriğine göre belirlenen günlerde kontroller, gerekli diyet değişiklikleri oluyor. Böylece hedefe ulaşmada diyetisyen desteği sağlanıyor." 

Diyetisyen Yusuf Öztürk, online diyet programının yararlarını madde madde sıraladı:

- Zamandan tasarruf sağlar.

- Motivasyon desteği sağlar. Diyetisyeniniz de size bir telefon kadar yakın olduğu için sizi takip ve motive eder.

- Yurtdışı ve yurtiçinde yaşayan yüz yüze Diyetisyen görüşmesine gidemeyen insanlara kolaylık sağlar.

- Gün içinde tükettiğiniz besinleri fotoğraflayarak veya yazarak diyetisyeninize danışmanıza olanak sağlar.
 - Özel bir davete mi gidiyorsunuz? Durumu diyetisyeninize bildirin, diyeti bozmayın.


 

Gıda Gündemi Özel Haber   /   Özlem İnci Sesüren 

DİĞER HABERLER