BESLENME

Yayın Tarihi: 17.04.2018 Salı 11:10:00

Kansere karşı tüketin

Kansere karşı tüketin

Kanserden korunmak için arı sütü tüketmek fayda sağlıyor.

Çağımızın adeta kabusu haline gelen kanser artık hemen herkesi tehdit ediyor. Son derece yaygınlaşan kansere karşı stressiz bir yaşam, sağlıklı beslenme, düzenli uyku ve sağlıklı bir yaşam tarzının benimsenmesi öneriliyor.

Özellikle uzmanlar kanser düşmanı olan gıdaların da düzenli olarak tüketilmesi tavsiyesinde bulunuyor. Bu gıdalar arasında arı sütü de var! Üstelik pek çok gıdadan çok daha etkili olabiliyor.

Zaten arılar tarafından üretilen gıdaların büyük bölümü sağlık için oldukça faydalı. Ancak arı sütü sağladığı faydalar ve kansere karşı vücudu koruyor olmasıyla da ön plana çıkıyor. Düzenli olarak tüketilmesi halinde kanser riskinin belirgin seviyede düştüğü biliniyor. Ayrıca bu gıda kalp ve damar sağlığını da koruyor. Bu yönüyle kalp krizi riskini de düşürebiliyor.

Arı sütünün bir diğer faydası da hafızayı güçlendiriyor olmasıdır. Unutkanlık sorunu yaşayanların mutlaka beslenme programında arı sütü de bulunmalı uyarısı uzmanlardan sıklıkla geliyor. Bu noktada Alzheimer hastalığına karşı da önlem olarak bu gıdanın tüketilmesinde fayda olacaktır. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor olmasını da gözden kaçırmamak gerekiyor.

Bu yönüyle hastalıklara karşı vücudu etkin bir şekilde savunabiliyor. Depresyon üzerinde belirgin bir etkisinin bulunduğu da yeni öğrenilen faydaları arasında yer alıyor. Bu gıdayı tüketenlerin antidepresan etkisi sayesinde depresyon ile daha kolay mücadele ettikleri biliniyor.

Psikolojik açıdan rahatlatıcı bir etkisi olduğundan, stresli yaşam sürenlerin de bu gıdadan faydalanmaları mümkün olabiliyor. Bu arada arı sütünün cilt rahatsızlıklarına da iyi geldiğini belirtmek isteriz. Eğer sıklıkla cilt sorunları yaşıyorsanız mutlaka düzenli ve az miktarda bu sütü tüketmeye çalışın. Kısa zamanda aradaki farkı siz de anlayacaksınız. Elbette bu faydalar sadece doğal arı sütü tüketenlerin istifade edebildiği unsurlardır.

DİĞER HABERLER