SAĞLIK

Yayın Tarihi: 17.05.2018 Perşembe 11:00:00

Ramazan'da 5 mucize besin

Ramazan'da 5 mucize besin

Hem ramazanda hem de iftarda tüketilmesi gereken yiyecekler açıklandı. Ramazan ayında sağlıklı beslenmek istiyorsanız bu listeye göz atmanızda fayda var. İşte Ramazan ayında mucize etkisi gösterecek 5 önemli besin…

Oruçlar başladı. Sıcak havanın etkisiyle açlık ve susuzluktan dolayı herhangi bir sağlık sorunu yaşamak istemiyorsanız önerilerimize kulak verin. Hem iftarda hem de sahurda tüketebileceğiniz yiyecekler ile oruç tutmak hiç de zor olmayacak. İşte Ramazan ayına özel 5 mucize besin…

Zerdeçal

Sahurda ve iftarda tüketebileceğiniz belirli yiyeceklerden birisi zerdeçal. Yemek sonrası sindirimi kolaylaştıran etkisi ile dikkat çeken zerdeçalı baharat olarak kullanabilirsiniz.

Çorba

Oruç tutarken yaşadığınız sıvı kaybı ihtiyacınızı çorba ile giderebilirsiniz. Çorbayı hem iftarda hem de sahurda tüketebilirsiniz.

Yumurta

Protein deposu sayılan yumurtayı özellikle sahurda tüketmeye özen göstermelisiniz.

Zeytin

Oruç açmak için tüketebileceğiniz besinler arasında zeytin de yer alıyor. Uzun süre tok tutan zeytin Ramazan ayı için ideal bir besin.

Hurma

Uzmanlara göre sahuru ve iftarı hurma ile açmak çok faydalı. Günlük tatlı ihtiyacınızı  günde 3 tane hurma ile gidererek kilo almaktan kurtulabilirsiniz.

DİĞER HABERLER