DÜNYA

Yayın Tarihi: 09.01.2017 Pazartesi 11:01:08

Orduyla ilgili şok iddia!

Orduyla ilgili şok iddia!

Güney Amerika ülkesi Venezuela’da uzun süredir yaşanan ekonomik ve siyasi kriz sürecinde, ülkedeki gıda kıtlığı da büyüyor.

Gıda kıtlığının gün geçtikçe arttığı Venezuela’da, pek çok kişi için, gıda taşıyan kamyonların güzergahında bekleyip dökülenleri toplamak, bir geçim yolu. Geçen yaz ülke genelinde on binlerce kişinin sokaklara döküldüğü ‘açlık protestolarının’ ardından Devlet Başkanı Nicolas Maduro, gıda dağıtımını orduya devreden bir karar çıkartmış, halka dağıtılacak malzemeden generaller sorumlu olmuştu. Ancak Amerikan AP ajansının özel haberinde, ordu içinde bu işi kar amaçlı olarak kullananların olduğu iddia ediliyor.

Gıda kıtlığı karaborsayı patlatırken, bundan karlı çıkan ordu oluyor. AP’ye konuşan Jose Campos adlı bir manav, askerler tarafından yönetilen yasadışı bir pazardan alışveriş yapmak zorunda kaldığını ve ihtiyacı olan ürünleri piyasa fiyatının 10 katına aldığını söylüyor.

Gıda kaçakçılığından kazandıkları parayı ABD’de aklayan bazı Venezuelalı generaller hakkında bu ülkede soruşturma açıldığı belirtiliyor.

[ucluhaber]
 

DİĞER HABERLER

', 'auto'); ga('send', 'pageview');