DÜNYA

Yayın Tarihi: 26.06.2018 Salı 12:25:00

Kasaplar hükümetten koruma istiyor

Kasaplar hükümetten koruma istiyor

Fransız kasaplar, ülkedeki kasap ve şarküterilere yönelik 'vegan terörü' karşısında hükümetten yardım istedi.

İçişleri Bakanı'na sosyal medyadan mektup yazan Fransız Kasap ve Şarkütericiler Konfederasyonu (CFBCT) Başkanı, birkaç aydır kasap ve şarküterilere yapılan saldırılar konusunda yardım istedi.

Fransız Kasap ve Şarkütericiler Konfederasyonu (CFBCT) Başkanı Jean-François Guihard, İçişleri Bakanı Gerard Collomb'a bir açık mektup yazarak ülkedeki kasap ve şarkütelere yönelik 'vegan terörizmi' konusunda yardım istedi.

Guihard, Facebook'tan yayımladığı mektubunda "Birkaç aydır ülkemizdeki 18.000 kasap esnafı, vegan yaşam tarzının medyaya yansımasının sonuçlarından endişeli. Yurttaşlarımızın gıda tercihlerine saygılıyız ancak nüfusun bir kısmının kendi yaşam tarzı ve ideolojisini geri kalan çoğunluğa dayatmak istemesi bizi derinden sarstı" ifadelerini kullandı.

Birkaç aydır ülke genelindeki şarküteri ve kasap dükkanlarına 'yapay kan' ve taşla saldırılar gerçekleştiğini, ülkenin güneyindeki Trebes'teki bir saldırıda bir kasabın öldürülmesi sonrası Facebook'ta 'Bir katilin, bir terörist tarafından öldürülmesinden üzüldünüz mü? Ben üzülmedim. Adalet sağlandı" diye yazan bir kadının ceza aldığını ve son olarak bir başka aktivistin de radyoda dükkanların camlarının kırılmasını 'halk kanunu' olarak adlandırdığını anlatan Guihard, İçişleri Bakanı'na bu eylemlere karşı ne gibi önlemler alacağını sordu.

DİĞER HABERLER