DÜNYA

Yayın Tarihi: 08.02.2020 Cumartesi 12:15:17

Ne yaman bir çelişki

Ne yaman bir çelişki

Geçtiğimiz yıllarda dünyadaki şeker bağımlılığı ile ilgili düzenlenen TEDX konferansının ana sponsorlarından birinin Coca Cola olduğu ortaya çıktı. Ürünlerinde yoğun şekilde şeker kullanan firmanın ‘şeker bağımlılığı’ ile ilgili etkinliğe destek vermesi ‘skandal’ olarak nitelendirildi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) kökenli "kola" markası Coca Cola’nın geçtiğimiz yıllarda ‘şeker bağımlılığı’ ile ilgili düzenlenen konferansa sponsor olduğu ortaya çıktı.

Açılımı "Technology, Entertainment and Design" yani "Teknoloji, eğlence ve dizayn" olan ve bu içerikleri kapsayan konferanslar dizisi TEDX'te geçtiğimiz yıllarda şeker bağımlılığı konusu ele alındı.

Her iki yılda bir Kaliforniya, Monterey'de düzenlenen konferansın şeker bağımlılığıyla ilgili bölümüne sponsor olanlar arasında ürün içeriğinde yüksek miktarda şeker bulunan Coca Cola firmasının da bulunması dikkat çekti.

Ne yaman bir çelişki

Şeker bağımlılığı ilgili düzenlenen etkinliğe Coca Cola gibi ürünlerinde yüksek miktarda şeker kullanan bir firmanın destek olması "milletle böyle dalga geçiyorlar" yorumlarına neden oldu.


 
Etiketler tedx, cocacola, abd,

DİĞER HABERLER