DÜNYA

Yayın Tarihi: 26.12.2016 Pazartesi 12:23:49

Sağlıklı ve doğal gıdaya ihtiyaç var!

Sağlıklı ve doğal gıdaya ihtiyaç var!

Michigan Şehir Tarımı İnisiyatifi kentsel tarıma başladığını duyurdu. Kuruculardan Tyson Gresh, büyük şehirlerde yaşayan insanların temiz ve doğal gıdaya ihtiyacı olduğunu kaydetti.

ABD’de Michigan Şehir Tarımı Girişimi (MİUFİ) kentsel tarıma başladığını duyurdu. Proje sağlıklı ve doğal gıdayı tüketiciye en yakın noktadan ulaştırmakla kalmayacak aynı zamanda yaklaşık iki bin kişiye iş olanağı sağlayacak.

Proje sayesinde hem bölge insanları daha uygun fiyattan taze besin satın alabilecek hem de bu satıştan elde edilen gelirler yoksul kişilere dağıtılacak. Michigan Şehir Tarımı İnsiyatifi yalnızca bununla da kalmayıp küçük kent arazilerinin doğru kullanılmasıyla nelerin kazanılabileceğini yetkililere anlatmak istiyor.

‘Temiz gıdaya ihtiyaç var’

İnsiyatifin kurucusu olan Tyson Gersh, 4 yıldır benzer sosyal sorumluluk projeleri yaptıklarını insanların projelerine yoğun talep gösterdiğini projenin kaybedeninin olmadığını söyledi. Ekim alanı olarak oldukça küçük bir alan seçen Gresh , büyük şehirlerde yaşayan insanların temiz ve doğal gıdaya ihtiyacı olduğunu , aynı zamanda varoşlarda yaşayan maddi imkanı olmayan kişilerinde temel ihtiyaçları için paraya ihtiyacı olduğunu, bu tür projelerin sayısı artığı takdirde sorunların azalacağını söyledi.

[ucluhaber]

DİĞER HABERLER