EKONOMİ

Yayın Tarihi: 07.01.2017 Cumartesi 06:21:32

En büyük destek o ürüne!

En büyük destek o ürüne!

Dünya fındık üretiminin en büyük kısmını elinde bulunduran Türkiye’de destek verilen tarımsal ürünler içinde fındık ilk sırada geliyor.

Karadeniz Bölgesi’nde yapılan tarımsal faaliyetler içerisinde en büyük destek payı fındığa ayrılıyor.

2016 yılında Ordu’ya yapılan tarımsal desteklemelerin başında fındık geldi. Ordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz, 2016 yılında tarım ve hayvancılık alanında Ordu’ya 326.3 milyon TL destekleme ödemesi yapıldığını söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarımın geliştirilmesi amacı ile üreticilere her yıl çeşitli destekleme ödemeleri yapmaya devam ediyor. Türkiye’de tarımın geliştirilmesi açısından büyük öneme sahip olan desteklemelerden Ordu’da payını aldı. 2016 yılında Ordu’ya 326.3 milyon TL destek verildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz, “Ordu’da tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için önem taşıyan destekleme ödemelerinden üreticilerin en üst seviyede yararlanabilmesi için gerekli tüm çalışmaları yaptık. Bu çalışmalar sonucunda Ordulu üreticilerimize 2016 yılında yaklaşık 326.3 milyon TL destekleme ödemesi yapıldı” dedi.

[ucluhaber]

DİĞER HABERLER

', 'auto'); ga('send', 'pageview');