EKONOMİ

Yayın Tarihi: 10.02.2017 Cuma 13:11:31

Yeni iş birliği imkanları yolda!

Yeni iş birliği imkanları yolda!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki ticaret hacminde son bir yılda yüzde 36’lık bir artış olduğuna işaret etti.

İslam ülkeleri arasındaki helal ticaretin geliştirilmesi gerektiğini kaydeden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek,  gemi endüstrisi, sivil havacılık, iletişim, tarım ve gıda ürünleri ve turizm alanlarında da yeni iş birliği imkanları üzerinde çalışacaklarını kaydetti.

Şimşek ve BAE Ekonomi Bakanı Sultan bin Said Al Mansuri’nin eş başkanlığında başlayan “Türkiye-BAE Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 9. Dönem Toplantısı”nın kapanışı gerçekleşti.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, burada yaptığı konuşmada, iki ülke teknik heyetleri tarafından verimli müzakereler gerçekleştirildiğini belirterek, ikili ticari ve ekonomik ilişkileri daha da derinleştirecek yeni iş birliği alanlarının belirlenmiş olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Şimşek, bu kapsamda yapılması gereken ilk işlerden birinin iki ülke arasında imzalanacak mutabakat zaptındaki hususların hayat bulması için kurum ve kuruluşları harekete geçirmek olduğunu kaydetti.

[ucluhaber]
 

DİĞER HABERLER