GÜNDEM

Yayın Tarihi: 13.04.2018 Cuma 11:55:00

Çiftçilere tohum ve fidan desteği

Çiftçilere tohum ve fidan desteği

Kütahya’nın Simav ilçesinde üreticilere, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından tohumluk nohut ve mısır ile ceviz fidanı dağıtıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kaynaklarıyla hazırlanan proje kapsamında, tohumluk nohut ve mısır ile ceviz fidanı almaya hak kazanan Simavlı 35 çiftçiye toplam bin 800 kilogram nohut tohumu, 44 çiftçiye 2 bin 500 kilogram silajlık mısır tohumu, 14 çiftçiye bin 120 adet ceviz fidanı yüzde yüz hibe olacak şekilde dağıtıldı.

Hibe desteği alan Elif Özer, “Şen köyde bulunan 5 dönüm tarlama Devlet 80 tane ceviz verdi. Allah razı olsun, Allah devletimize zeval vermesin, çok teşekkür ederim” dedi.
Hibe desteği alan Mamak köyünden Asım Atalay, 10 dönün yeri için 80 tane ceviz fidanı aldığını belirterek, “Allah Devletimize zeval vermesin” diye konuştu.

Simav’ın Söğüt köyünden Hasan Cintosun, 80 adet ceviz fidanını hibe olarak aldığını, yerini hazırlayıp, çiftçiliğini biraz daha geliştirmek istediğini ifade etti. Cintosun, “Sebep olanlardan Allah bin kere razı olsun” dedi.
Etiketler tohum, ceviz,

DİĞER HABERLER