GÜNDEM

Yayın Tarihi: 05.03.2018 Pazartesi 17:05:00

Marka yarışmasında ‘Tarım’ kategorisi birincisi oldu

Marka yarışmasında ‘Tarım’ kategorisi birincisi oldu

Türkiye’nin çiçek florasının zenginliğini ekonomiye kazandırmaya yönelik çalışmalarıyla tanınan Anavarza Bal, 10’uncu ‘Anadolu Markaları Yarışması’nda kendi kategorisinde 1’inci oldu.

Vodafone Türkiye ve Fibabanka sponsorluğunda, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Anadolu’daki markalaşma potansiyelini ortaya çıkarmak ve desteklemek amacıyla bu yıl 10’uncusu düzenlenen “Anadolu Markaları Yarışması” sonuçlandı. Adana’nın Kozan ilçesinde faaliyet gösteren ve Türkiye’nin çiçek florasının zenginliğini ekonomiye kazandırmaya yönelik çalışmalarıyla tanınan Anavarza Bal, yarışmanın ‘Büyük İşletmeler-Tarım’ kategorisinde 1’inci oldu.

Değerlendirme 4 kategoride yapıldı

Yarışmada, markalaşma yolunda başarılı firmalar ‘Büyük İşletmeler’, ‘Tarım-Gıda’, ‘Ticaret ve İmalat’ ve ‘Küçük İşletmeler’ kategorilerinde değerlendirildi. Anadolu’nun dört bir yanından başvuran ve büyük bölümü kendi sektörünün lokomotif olan çok sayıda firmanın değerlendirildiği yarışmada, 4 kategoride toplam 17 ödül verildi. Yarışmanın ‘Büyük İşletmeler’ kategorisinin ‘Tarım’ alt kategorisinde Türkiye 1’incisi, Anavarza Bal oldu.

Eşsiz bir coğrafyadayız

Anavarza Bal adına ödülü alan Anavarza Bal’ın Genel Müdürü Can Sezen; "Türkiye çiçek florası zenginliği olarak dünyada eşsiz bir coğrafya. Dünyanın en lezzetleri ballarını bu coğrafyadan lezzet tutkunlarına ulaştırmak için çalışıyoruz. Marka ‘Her bal tatlıdır ama her bal lezzetli değildir’ iddiasındayız. Bu iddiamızın bugün aldığımız ödülle karşılık bulduğunu gördük. Markalaşma süreci uzun ve yorucu bir süreç. Ödülle birlikte yorgunluğumuz azaldı, iddiamız büyüdü” dedi.

DİĞER HABERLER