GÜNDEM

Yayın Tarihi: 08.05.2018 Salı 17:40:00

Sokak hayvanları için beslenme odakları kuruldu

Sokak hayvanları için beslenme odakları kuruldu

Kurulduğu günden bu yana hayvan hakları konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Hatay Büyükşehir Belediyesi, ürettiği yerel çözümlerle sokak hayvanlarına sahip çıkıyor.

Yaşam alanları daralan, çöp konteynerlerindeki evsel atıklar veya sayıları oldukça az olan gönüllüler tarafından beslenen sokak hayvanları, HBB'nin beslenme odakları ile koruma altına alınıyor.

HBB Zabıta Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Mezbahalar, Veterinerlik ve Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliğinin 21. Maddesinin (d) bendine istinaden, il genelinde sokak hayvanları için beslenme odakları kuruyor.

Sessiz dostlarımız hbb ile sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilecek

Bakımevi tarafından işaretlenmiş hayvanların kontrollerinin yapılmasının ardından alındıkları bölgelere bıraktıklarını bildiren HBB yetkilileri, hem mama hem de suyu aynı odakta barındırma özelliğine sahip beslenme odaklarının yerleştirilmesi ile hayvanların sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebileceklerini belirtti.

Ayrıca sahipsiz hayvanlarının aç kalmasının önüne geçmek isteyen yetkililer, sokak hayvanlarına sahip çıkılması için vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

Su ve mama ikmali düzenli olarak HBB ekipleri tarafından yapılacak olan beslenme odaklarının, gönüllü kuruluş ve kişilerle de işbirliği içerisinde, ikmal faaliyetlerine devam edeceği öğrenildi.

DİĞER HABERLER