GÜNDEM

Yayın Tarihi: 12.03.2018 Pazartesi 06:30:00

Yönetmelik taslağı yayımlandı; Komisyonlar düşürülecek mi!

Yönetmelik taslağı yayımlandı; Komisyonlar düşürülecek mi!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yemek kartları ile ilgili resmi web sayfasında yönetmelik taslağı yayınladı.

Taslak yemek kartı kullandıran şirketler için iskontoların kaldırıldığı, yemek kartı şirketlerinin restoranlara uyguladığı komisyonun % 4.5’u geçemeyeceği ve komisyon dışında, uygulama barındırma, kira, sarf malzemesi, işletim, teknik destek, bakım bedeli ve depozito gibi adlar altında herhangi bir bedel talep edemeyeceği maddelerini içeriyor.

Bu taslak üzerine açıklamalarda bulunan TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl yayınlanan yönetmelik taslağının TÜRES’i ve sektörümüzü memnun edecek seviyede olduğunu ifade etti ve konuşmasına şöyle devam etti;

Bilindiği üzere çok uzun süredir bu sorunun çözülmesi adına mücadele ediyoruz. Bugün gelinen nokta hepimizi çokça memnun etmiştir. Sektörümüzün kanayan yarası haline gelmiş bu yemek kartı yüksek komisyon oranları artık bizler için çok daha makul. Özellikle en çok istismar edildiğimiz nokta olan ek ödemelerin kaldırılması da son derece önem arz etmektedir. Şu aşamada sürecin gerektirdiği zamanın dolması için beklemede ve takipte olacağız.

Bu konuda sesimize kulak veren Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sn. Bülent Tüfenkci’ye sonsuz teşekkürlerimi arz ederim. Yine bu çalışmada bizleri yalnız bırakmayan TÜRES üyelerine ve sektör temsilcilerine şükranlarımı sunarım.

DİĞER HABERLER