TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 02.08.2018 Perşembe 09:40:00

Kirazsız kiraz festivali

Kirazsız kiraz festivali

Bu yıl 45’ncisi düzenlenecek olan Körfez Altın Kiraz Festivali, 24 Haziran seçimleri yüzünden, tarihinde ilk kez kiraz dağıtımı yapılmadan gerçekleştirilecek. Körfez Belediyesi çözüm olarak vatandaşlara kiraz kolonyası ve kiraz lokumu ikram edecek.

Kocaeli'de Körfez Belediyesi tarafından 45 yıldır organize edilen Altın Kiraz Festivali'nde bu yıl kiraz olmayacak. Bunun nedeni ise 23 Haziran'da organize edilmesi planlanan festivalin 24 Haziran’daki erken seçim nedeniyle Ağustos ayına ertelenmesi.

Seçim tehirine, yoğun yağmur nedeniyle kiraz hasadının da oldukça düşük olması eklenince 45 yıllık festival, tarihinde ilk kez bu yıl kirazsız yapılacak.

KİRAZ YERİNE KİRAZ LOKUMU

Belediye de çözümü kiraz kolonyası ve kiraz lokumunda buldu. Basın toplantısı ile festival duyurusunu yapan belediye, vatandaşlara lokum ve kolonya ikram edileceğini duyurdu.

KOLONYA VE LOKUM İKRAMI

Festivalle ilgili basın toplantısı düzenleyen Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş, “Belediye olarak her yıl 50 bin kiraz fidanı dağıtıyoruz. Bu rakamı 10 bin artıracağız. Hedefimiz her yıl bu rakamı 10 bin artırmak. Bu yıl festivalimiz seçimler nedeniyle ertelendi. Yağışlar da olumsuz etki etti. Kiraz ikramı olmayacak. Kiraz mevsimi çok az bir süreç. Bu sebeple kiraz ikramı yerine kiraz lokumu ve kiraz kolonyası ikram edeceğiz” dedi.

Festival nedeniyle yağlı güreş organizasyonu da olacağını ifade eden Taş pek çok başpehlivanın Körfez'de olacağını ifade etti.

DİĞER HABERLER