TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 05.09.2017 Salı 12:55:00

Sektör duayenleri ve üreticiler için gün sayıyor

Sektör duayenleri ve üreticiler için gün sayıyor

Dünya Helal Zirvesi İstanbul, 23-25 Kasım 2017 tarihleri arasında, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Bu yıl dördüncüsü Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek ve WHS İstanbul ve Helal Expo Fuarı İslam İşbirliği Teşkilatı'nın desteklediği en önemli organizasyonlardan biri olan World Halal Summit İstanbul (Dünya Helal Zirvesi İstanbul) Discover Events ve OIC ortaklığı ile 23-25 Kasım 2017 tarihleri arasında, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde tüm dünyadan helal sektör duayenlerini ve üreticilerini buluşturmak için gün sayıyor.

Helal Gıda, İslami Finans, Helal Turizm, İslami Tekstil, Helal Tıp, Helal Kimya ve Ecza konularında 57 si OIC üyesi ülke olmak üzere  80’i aşkın ülkeden, üst düzey konuşmacının katılacağı fuar ile eş zamanlı gerçekleşen World Halal Summit Istanbul 2017 ile uluslararası boyutta ses getirecek bir proje olacak.

Asel Group Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete, dünyada 2 Milyar dolarlık bir pazarı bulunan Helal sektörünün Türkiye merkezli olmasına yönelik Helal Expo’yu faaliyete geçirdi.

-          İslami finans

-          Helal Gıda ve Gastronomi

-          Helal Turizm

-          Helal Tıp , Ecza ve Kimya

-          Helal Tekstil

DİĞER HABERLER