GIDA GÜVENLİĞİ

Yayın Tarihi: 05.01.2017 Perşembe 15:34:44

Baharat yapımında bakın ne kullandılar!

Baharat yapımında bakın ne kullandılar!

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir depoya yapılan baskında, biber ve baharat yapımında kullanılacağı tahmin edilen 40 ton çöp ve atık madde ele geçirildi.

Gıda teröristleri bu sefer biber ve baharatla halkı zehirliyor. Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir depoya yapılan baskında, biber ve baharat yapımında kullanılacağı tahmin edilen 40 ton çöp ve atık madde ele geçirildi.

İslahiye Belediyesi zabıta ve gıda denetim ekipleri, çöp ve atık maddelerin biber ya da baharat yapımında dolgu malzemesi olarak kullanıldığı yönündeki ihbar üzerine Gaziantep’in İslahiye ilçesi Yeni Mahallesi Gençlik Caddesi üzerindeki bir depoya baskın düzenledi.

Zabıta ekipleri de gördükleri manzara karşısında şaşkınlık yaşadı. Ekipler, kontrollerde ele geçirdikleri çöp ve atık maddelerin aynı zamanda bozulmaya başladığını, çürüdüğünü ve küflenmiş halde olduğunu gördü.

Depoda el konulan çöp ve atık maddeler İslahiye Belediyesine ait kamyon ve iş makinelerine yüklendi. İslahiye çöplüğüne götürülen atık maddeler, görevliler nezaretinde imha edildi. Ekipler, depoyu mühürledi. Ekipler, gerekli adli ve idari işlemler için çöp ve atıkların sahiplerini belirlemeye çalışıyor.

[ucluhaber]
 

DİĞER HABERLER

', 'auto'); ga('send', 'pageview');