GIDA GÜVENLİĞİ

Yayın Tarihi: 02.01.2017 Pazartesi 06:42:42

Bu maddeler vücudunuzu zehirliyor!

Bu maddeler vücudunuzu zehirliyor!

Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, AB standartlarına göre bugün toplam 4 bin 500 çeşit katkı maddesi dünya piyasasında gıda, ilaç ve kozmetik ürünlerinde kullanılmak üzere pazarlandığını belirtti.

GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, AB standartlarına göre bugün toplam 4 bin 500 çeşit katkı maddesinin dünya piyasasında gıda, ilaç ve kozmetik ürünlerinde kullanılmak üzere pazarlandığını belirterek, bu maddelerin pek çoğunun kanserden tutun beyin hücrelerinin tahribatına, kalp damar hastalıklarından tutun obeziteye, diyabete, alerjik rahatsızlıklara sebep olduğunu söyledi.

KANSER, KALP DAMAR HASTALIKLARI, DİYABET GİBİ PEK ÇOK HASTALIĞA SEBEBİYET VEREBİLİYOR

Büyüközer, "Bugün toplam 4 bin 500 çeşit katkı maddesi dünya piyasasında gıdalarımıza, ilaçlarımıza ve kozmetiklerimize katılmak üzere pazarlanmaktadır. Bu maddelerin pek çoğunun kanserden tutun beyin hücrelerinin tahribatına, kalp damar hastalıklarından tutun obeziteye, diyabete, alerjik rahatsızlıklara varıncaya kadar çeşitli zararları tespit edildiği halde,sırf sanayi patronlarının para kazanma hırsları uğruna insanlığın midesine, vücuduna bu zehirler zerk edilmeye devam edilmektedir. Birçok devletler ya habersiz ya
haberli bir şekilde seyirci kalmaktadır" dedi.

[ucluhaber]
 

DİĞER HABERLER

', 'auto'); ga('send', 'pageview');