GIDA GÜVENLİĞİ

Yayın Tarihi: 03.07.2015 Cuma 13:01:55

"Herkes görevini yapsın"

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Hasan Atak, Ramazan ayında fiyat, kalite ve sağlık denetiminin tam anlamıyla yapılmadığına dikkat çekti.

Pek çok tüketicinin ishal, kusma ve gıda zehirlenmeleri gibi şikayetlerle acil servislere başvurduğunu söyleyen Atak; “Mübarek Ramazan ayında tüketicilerimiz savunmasız bir şekilde zam fırsatçılarının eline bırakılmıştır” dedi.

“Herkes görevini yapsın”

Devleti fırsatçıları engellemek için göreve çağıran Atak; “Tarladan çıkan bir ürün pazara katlanarak ulaşıyor ve maalesef tüketici de bu ürünleri bu fiyattan alıyor. Kısacası üretici de tüketici de kazanamıyor. Bu durumda kazanan fırsatçılardır. İş bu kadar açık ve net iken, bu durumu bilen üretenin ve tüketenin seslenişlerini duymayan denetleyici kurumların ne işle meşgul olduklarını, bu fırsatçıların neden önüne geçmediklerini çok merak etmekteyiz. Siyasiler, denetleyici kurum ve kuruluşlarda görev yapan kişiler de aslında kendilerinin de birer tüketici olduklarını unutmamalıdırlar. Ayrıca bu kişilerin ve kurumların vatandaşın ve ülkenin huzurunu, sağlığını ve ekonomisini koruma sorumluluğunu hatırlatmak isteriz. Asli görevleri olan denetim görevlerini tam anlamıyla yapmayan kurum kuruluşları göreve davet ediyoruz. Üzülerek ifade etmek isterim ki, Ramazan ayında tüm denetimlerin artırılması isteğine denetleyici konumundakiler maalesef duyarsız kalmışlardır.” diyerek sözlerini tamamladı.

[ucluhaber]

DİĞER HABERLER