MEVZUAT

Yayın Tarihi: 23.06.2016 Perşembe 10:30:21

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel sayısını açıkladı!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel sayısını açıkladı!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2016 yılının ilk ataması ile kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 270'den fazla personel alımı yapacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı geçtiğimiz senelerde yaptığı atamaları ile pek çok kişi tarafından olumsuz eleştirilerin hedefi halindeydi. Bilindiği gibi söz konusu Bakanlık az atama yaptığı için Ziraat Mühendisi ve Veteriner gibi bölümlerin önü neredeyse kapanma tehlikesiyle karşılaşmıştı.

Bu sene yapılan çalışmalar ile hayvancılık ve tarımın önünün açılması için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı sayısının daha da artırılması bekleniyordu. 2016 yılının ilk ataması olan 2016/1 Kamu Personeli Seçme Sınavı Merkezi Atama kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 270'den fazla personel alımı gerçekleştirecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bugün gün içerisinde 2016/1 Kamu Personeli Seçme Sınavı Merkezi Atama Tercih Kılavuzu yayınlandı. Söz konusu yayınlanan kılavuzda tüm kadrolar verildi.

Kılavuza linkten ulaşabilirsiniz: 2016/1 Kamu Personeli Seçme Sınavı Merkezi Atama Tercih Kılavuzu


[ucluhaber]

DİĞER HABERLER

', 'auto'); ga('send', 'pageview');