MEVZUAT

Yayın Tarihi: 08.05.2017 Pazartesi 12:15:00

İdari para cezası uygulanıyor

İdari para cezası uygulanıyor

Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, bölgedeki denetimlerini arttırdı. Ekipler, kaçak avlanmış yaklaşık 2 ton balık ele geçirdi.

Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, bölgedeki kaçak avcılığa yönelik denetimlerini arttırdı. Av yasağı döneminin başlaması nedeniyle, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü kaçak avcılara göz açtırmıyor.

1 Nisan tarihinden itibaren başlayan ve 1 Temmuz’a kadar sürecek olan av yasağı dönemi nedeniyle, ekipler teyakkuzda bekliyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından Su Ürünleri Kaçak Avcılık Denetim Programı kapsamında, İl Müdürlüğü personelleri ve kolluk kuvvetleri ekiplerince, 2 Mayıs 2017 tarihinde saat 23:30’da kente nakledilen sazangiller familyasına ait yaklaşık 2 ton balığı, Kayapınar İlçesindeki Jandarma kontrol noktasındaki yol denetiminde yakaladı.

Yakalanan balıklara el konularak, kaçak avcılık yaptığı belirlenen iki kişiye 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu gereği İdari Para cezası uygulandı.

DİĞER HABERLER