KADIN

Yayın Tarihi: 08.11.2017 Çarşamba 06:00:00

Kadınlara kaliteli bir yaşam sunuyor

Kadınlara kaliteli bir yaşam sunuyor

Turna yemişi suyu tüketimi, kadınlarda idrar yolu enfeksiyonu belirtilerini azaltıyor.

Cranberry (turna yemişi), proantosiyanidin (PACs) gibi bakterilerin tutunmasını ve enfeksiyon oluşturmasını önleyici bazı bileşenler içerir. Bu da cranberryde (turna yemişi) sağlığınız konusunda size destek olabilecek çeşitli ve seçkin bileşenler olduğu anlamına geliyor.

American Journal of Clinical Nutrition dergisinde yayımlanan araştırmaya göre; her gün 240 mL (yaklaşık bir su bardağı) cranberry (turna yemişi) suyu tüketimi, kadınlarda tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu belirtilerini yaklaşık %40’a kadar azaltabiliyor. Boston Üniversitesi Tıp Profesörü ve İnfeksiyöz Hastalıklar Uzmanı Dr. Kalpana Gupta, araştırmayla ilgili olarak; cranberrylerin (turna yemişi) dünya çapında antibiyotik kullanımını azaltabileceğine inandığını ve tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu belirtileriyle problem yaşayan kadınlarda daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşama destek olabileceğini belirtti.

12 Muffin İçin Malzemeler:

200gr. Un

2 tepeleme çay kaşığı kabartma tozu

100gr. Müsli karışımı (meyvesiz)

125gr. Esmer şeker

125gr. çiçek yağı

1 Yumurta

200ml. Süt ya da yoğurt

1 Küçük muz

40gr. Ceviz

125gr. Kurutulmuş Turna yemişi (Cranberry)

Ek Olarak: 12 Muffin pişirme kağıdı

Hazırlanışı:

Unu, kabartma tozu, musli ve şekerle karıştırın. Ayrı bir kapta yağ, yumurta ve yoğurdu ilave edin. Muzu bir çatal yardımıyla ezin ve karışıma ekleyin. Sıvı karışıma unlu malzemeyi ekleyin ve çabukça karıştırın. Doğradığınız cevizleri ve turna yemişlerini hamura ekleyin.

Muffin kağıtlarını muffin tepsinin içine yerleştirin, içlerine hazırladığınız hamuru dökün. Önceden 175 derecede ısıttığınız fırında 25-30 dakika pişirin. Fırından çıkarıp soğumaya bırakın.

Hazırlama süresi: 40 dakika

Porsiyon başına Besin Değeri:

Enerji: 280 kcal / 1170 kJ

Protein: 4 g

Yağ: 14,6 g

Karbonhidrat: 34 g

DİĞER HABERLER