KADIN

Yayın Tarihi: 21.09.2017 Perşembe 17:10:00

Sağlıklı saçlar için bu şekilde beslenin

Sağlıklı saçlar için bu şekilde beslenin

Yaz boyunca güneş ışığı ve ısısına maruz kalarak yıpranan saçların sağlıklı haline kavuşması için protein ağırlıklı beslenmek büyük fayda sağlıyor.

Yaz mevsimini geride bırakmaya hazırlandığımız şu dönemde, doğal güzelliğin bir parçası olan saçlar sağlığını büyük ölçüde yitirmiş olabilir. Peki, yazın denizi, güneşi, kumu derken yıpranan saçlarımız için neler yapmamız gerekiyor?


Sıcak yaz günlerinde mümkün olduğunda ısıya maruz kalmaktan kaçının. Saçlar için şampuan seçimi oldukça önemlidir. Şampuan seçerken, saçınızın yapısı ve saç derinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Kuru, yağlı, boyalı ya da yıpranmış, çabuk uzamayan saçlarınız olabilir. O nedenle şampuan alırken mutlaka saç tipinize göre seçim yapmalısınız.

Saçlarınızı daha fazla ısıya maruz bırakmayın. Yıkamanın hemen ardından temiz bir havlu ile nemini aldığınız saçlarınızı kendiliğinden kurumaya bırakın. Kışın hafif bir şekilde, yazın ise hiç kurutma makinasının ısısı ile saçlarınızı yıpratmamanızda fayda var.

Sağlıklı saçların temeli, düzenli kullandığınız saç bakım ürünlerine de bağlı oluyor. Protein ağırlıklı besinler, saçlarınızı da besliyor. Düzenli beslenme alışkanlığının saçlara oldukça faydası var. Aynı şekilde protein ve demir eksikliği, saç dökülmelerine neden oluyor.

DİĞER HABERLER