Sol Reklam Banner
MAKALE
Yusuf ÇUKUR

Beslenme Trendlerine Özet Bakış ve Gıda Terörü

20.12.2012 Perşembe 20:37:53

Yusuf ÇUKUR

2013 yılına girerken öncelikle tüm insanlık açısından neşeli, huzurlu, sağlıklı ve kiyifli bir yıl olmasını dilerim.

Birbiri ile pradoks iki konuya genel manada değinmeliyiz düşüncesindeyim. Şöyleki,

Yaşam tarzımızda teknolojik gelişmelerin artması ve süreçlerin kısalarak hızlanması nedeni ile değişiklikler olmaya başladı. Eşlerin her ikisinin de çalıştığı durumlarda beslenme alışkanlıkları hazır tüketim ürünlerine dondurulmuş ürünlere doğru kaymakta. Dondurulmuş ürünlerin tüketiminde ürünlerde tazelik unsuru ve nefaseti elde etmek yeterince mümkün olmamakla birlikte geleneksel ürünlerin yapılışını bilmeyen ve/veya vakti olmayanlar için büyük kolaylık sağlamakta.

Bunun yanında gelişen diğer sektör çalışan kesime ev yapımı yemeklerin ulaştırılması ve aynı hizmetin eşdeğer seviyede verilmesi. Ancak bu hizmetin ulaştırılmasında da maalesef gıda terörü karşımıza çıkmakta. Her ne kadar kontroller artırılsa, insanlar bilinçlense de hedeflenen seviyeye ulaşmak adına zaman gerekmekte.

Bu gelişmelerin yanında doğal ve oraganik gıdaya yönelim de beslenme trendlerinin içersinde yer alan diğer alanlar. İnsanlar katkısız olması açısından artık yoğurdu, ekmeği, meyve suyunu ve benzer gıdaları evlerinde yapmaya çalışmakta. Teknolojik olarak ta bu süreci destekleyen veya bu süreçle birlikte ortaya çıkan ve çıkmaya devam edecek ürünleri görmekteyiz. Hatta şekerleme tarzı ürünler de dahi çocuklar için oyuncalar geliştirilmekte.

Teknolojiye sağlıklı, katkısız ve doğal ulaşabilenler ve yaşayabilenler olmak dileği ile iyi seneler dilerim.

ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ
YORUM YAPYorumunuzda küfür, rencide edici, reklam içeren, yönlendirici yazılar yazmayınız. Aksi taktirde yorumunuz onaylanmayabilir.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapınız. ÜYE GİRİŞİ ÜYE OL
FACEBOK YORUM

2 ayda bir yayınlanan gastronomi ve horeca dergisi Food Time, dolu dolu içeriği ile yine sizlerle.. Dergimizi Migros, Carrefour, kitap evleri ve bayilerden alabilir, önceki sayılarımıza dijital ortamdan ulaşabilirsiniz.

GIDA GÜNDEMİ MAĞAZALARI
HAFTALIK e-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN SEKTÖRDEN BİHABER OLMAYINKayıtlı Abone Sayısı 23.158
Adınız: Soyadınız: Mesleğiniz: Cinsiyet: KadınErkek Mail Adresiniz:
GIDA GÜNDEMİ İNTERNET VE AJANS HİZMETLERİ - Tüm Hakları Saklıdır © 2007 - 2017 Haber, makale ve diğer içerikler aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. T: 0212 642 44 32     |     F: 0212 642 44 38