HAYVANCILIK

Yayın Tarihi: 31.08.2017 Perşembe 11:00:00

Bayramda ceza almamak için bu hatayı yapmayın

Bayramda ceza almamak için bu hatayı yapmayın

Düzce’de Valilik tarafından alınan kararla kurban atıklarının çevreye atılmasının yapılan denetimlerle önüne geçilecek, kurallara uyulmadığı takdirde cezai işlem yapılacak.

Düzce'de Kurban Bayramı öncesi alınan Valilik tarafından alınan karar sonrasında yapılacak denetimlerle kurban atıklarının gelişigüzel olarak çevreye atılması engellenecek.

Düzce Belediyesi, İl Müftülüğü, İl Gıda-Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerinin de içinde yer aldığı Kurban Hizmetleri Komisyonu', Kurban Bayramı için kurbanlık hayvan kesim şartlarını belirledi.

Buna göre kurbanlıklar, dini hükümler, sağlık, hijyen şartları ve çevre temizlik kuralları içinde kesilecek. Yine alınan karara göre, kurbanlıklar kapalı ve üstü kapalı mekanlarda kesilebilecek.

Kurban atıkları da Asarsuyu, Karaca deresi ve kalıcı konutlar başta olmak üzere, dere kenarlarına, sokaklara, meydan ve parklara atılamayacak. Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, Kurban Bayramı süresince bu bölgelerde denetimler yapılacak. Açıklamada kurallara uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

DİĞER HABERLER