HAYVANCILIK

Yayın Tarihi: 06.07.2017 Perşembe 18:00:00

Faruk Çelik'ten Kurban Bayramı açıklaması! Artık yasak

Faruk Çelik'ten Kurban Bayramı açıklaması! Artık yasak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Kurban Bayramı'nda dişi hayvan kesimini yasakladıklarını açıkladı.

Vatandaşlar Kurban Bayramı tarihi için araştırmalarını sürdürürken Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, önemli bir hatırlatmada bulundu.

Kurban Bayramı'nda dişi hayvan kesimini yasakladıklarını belirten Çelik, ‘Kurban pazarına girmemesi için çok sıkı denetim yapacağız. Pazara gelişini engelleyeceğiz.’ dedi. Peki Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün olacak?

Yılın ilk dini bayramı olan Ramazan Bayramı’nı geride bırakan vatandaşların gözü kulağı Kurban Bayramı takvimine çevrildi. Bu yıl resmi bayramların genellikle hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle daha az tatil yapan vatandaşlar, 2017 Kurban Bayramı’nın hangi günlere denk geldiğini ve tatilin kaç gün süreceğini merak ediyor. 2017 Kurban Bayramı tarihi Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından yayınladı.

Vatandaşlar, arefe gününün tam gün tatil edilmesi halinde toplamda 6 gün tatil yapılmış olacak.

31 Ağustos 2017 - Kurban Bayramı arefesi (yarım gün tatil)

1 Eylül 2017 - Kurban Bayramı 1. gün (resmi tatil)

2 Eylül 2017 - Kurban Bayramı 2. gün (resmi tatil)

3 Eylül 2017 - Kurban Bayramı 3. gün (resmi tatil)

4 Eylül 2017 - Kurban Bayramı 4. gün (resmi tatil)


Tatil günü 6'ya çıkabilir

Kurban Bayramı ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de tatil uzatma ve birleştirme kararı konusu. Bu sene uzun soluklu olmasa da, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın resmi tatil olması ve arife gününün tam gün ilan edilebilmesi, bu konuyu gündeme taşındı. Bu gelişmeler göz önünde bulundurulursa toplam tatil süresinin 6 güne çıkma ihtimali var. Bu gelişmeler göz önünde bulundurulursa toplam tatil süresi 6 güne çıkabilir.

Bakan Çelik’ten hatırlatma

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, TRT Haber'de yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı'nda dişi hayvan kesimini yasakladıklarını belirtti.Çelik, Kurban bayramında dişi hayvan kesimini yasakladık. Kurban pazarına girmemesi için çok sıkı denetim yapacağız. Pazara gelişini engelleyeceğiz dedi.

Vatandaşlar açıklamalarımızı dikkate alsın istiyoruz. Bu milli bir meseledir. Keserek çözemeyiz, hayvan varlığımızı artırmalıyız vurgusunu yaptı.

DİĞER HABERLER

', 'auto'); ga('send', 'pageview');