SU ÜRÜNLERİ

Yayın Tarihi: 05.09.2017 Salı 09:00:00

Bu balıkları yemeyin!

Bu balıkları yemeyin!

Çiftlik balıkları sağlık açısından oldukça zararlıdır.

Çiftlik balıklarının her çeşidinin sağlığımızı birçok açıdan bozduğunun bilinmesi önemlidir. Her şeyden önce balıkların doğası mısır, tahıl, kümes hayvanları veya domuz yemeye uygun değildir. Ayrıca çiftlik balıklarına çeşitli vitaminler, antibiyotikler ve balığına göre sentetik pigmentler veriliyor.

Araştırmalar maruz kaldığımız en toksik maddelerin tarım ilaçları veya antibiyotikler değil hazır yemler olduğunu gösteriyor. Balıklarda bulunan kirlilik dioksinler, PCB'ler, ve diğer çeşitli ilaç ve kimyasallar içeriyor. Bu kirletici maddeler, insanlarda, organizmada kalıcı tahribata neden oluyor, bu da otizm, hiperaktivite dikkat eksikliği, bağışıklık sistemi ve endokrin sistemi hastalıkları ile bağlantılı.

İleri gelen biyologlardan Dr. Monsen şöyle diyor: "Ben hamilelere, çocuklara ve gençlere somon yemelerini tavsiye etmem. Somonun içerdiğitoksik madde miktarı ve bunların çocukları, ergenleri ve hamileleri nasıl etkileyeceği bilinmiyor. Çiftlik somonunda tespit edilen toksik madde çeşidinin beyin gelişimi üzerinde olumsuz etkisi var ve otizm, HADE ve zekanın gerilemesiyle ilişkili. Ayrıca diğer organları ve bağışıklık sistemini ve metabolizmayı da etkileyebileceklerini biliyoruz." Çiftlik somonu deniz somonunun içerdiği omega 3 miktarının yarısı kadar omega 3 içeriyor. Çünkü balıkla beslenmeyip tavukçuluğun atık maddeleri, soya, soya yağı, kanola yağı, mısır ve tahıllarla besleniyorlar.

Ayda bir kereden daha fazla çiftlik somonu yemek, alınan kimyasallar ve antibiyotikler nedeniyle gelecekte kanser olma riskini arttırıyor. Çiftliksomonu inflamasyona neden olan omega 6 yağlarını çok miktarda içeriyor. İnflamasyon da bütün kronik, dejeneratif hastalıkların altındaki temel neden.

Çiftlik somonlarına sentetik astakzantin veriliyor, bu insanların tüketimi için onaylanmamış bir madde. Bu madde somona pembe rengini vermek için kullanılıyor ki insanlar deniz somonu yediğini zannetsin.

Kaynak: Sağlıklı Yaşıyoruz

DİĞER HABERLER