TARIM

Yayın Tarihi: 01.01.2017 Pazar 06:29:43

Böyle cezaevi görülmedi!

Böyle cezaevi görülmedi!

Manisa'nın Salihli ilçesindeki T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu, hükümlülerin meslek edinmeleri ve rehabilitasyonu için düzenlediği tarımsal faaliyetleriyle dikkat çekiyor.

Salihli T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu, hükümlülerin istihdamı, meslek edinmeleri ve rehabilitasyonu için yürütülen faaliyetler kapsamında geçen yıl kış mevsiminde sahip olduğu 25 dekarlık tarım arazisinin 3 dekarlık bölümünde serada, havaların ısınmasıyla da kalan bölümünde açık alanda sebze üretimine başladı.

Ceza infaz kurumlarının bilinen standart kadrosunun yanı sıra ziraat mühendisi de istihdam edilen cezaevi, ilk aşamada 25 hükümlünün görev aldığı tarımsal üretimden başarılı sonuçlar aldı. Kurulan serada patlıcan, biber, domates üretimi yapılan cezaevinde, açık alanda ise karpuz ve patates yetiştirildi.

Ürün çeşitliliğini bu yıl taze fasülye, ıspanak, salatalık, marul, roka, tere, turp, maydanoz ve taze soğanla artıran cezaevi, yaptığı üretimle hem kendi ihtiyacını karşıladı hem de diğer cezaevleriyle halka doğrudan satış yaptı.

[ucluhaber]
 

DİĞER HABERLER

', 'auto'); ga('send', 'pageview');