TARIM

Yayın Tarihi: 21.01.2017 Cumartesi 06:44:17

Proje giderek yayılacak!

Proje giderek yayılacak!

​Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan “AB Perspektifinde Organik zeytinyağı ve zeytinyağı üretimi” projesi Didim’de anlatıldı.

Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan “AB Perspektifinde Organik zeytinyağı ve zeytinyağı üretimi” projesiyle ilgili olarak Didim’de tanıtım toplantısı düzenlendi.

İl Tarım Müdürlüğü’nün yürütücüsü olduğu proje kapsamında İtalya’ya giden 28 personelden 5’i edindikleri bilgileri Fevzipaşa mahallesindeki zeytin üreticilerine anlattı.
 
Toplantıya Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir, Fevzi Paşa mahalle muhtarı ve Ziraat Odası Meclis üyesi Ali Osman Çolak ile zeytin üreticileri katılırken, Proje Koordinatörü ve İl Tarım Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi İlknur Böğrekçi, Koordinatör yardımcısı ve Ziraat Mühendisi Ebru Serter, ile Ziraat mühendisleri Filiz Erbaş, Aytaç Akaltun ve ÖzcanGür’de hazır bulundu.
 
Toplantıda İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli ve Ziraat Mühendisi Filiz Erbaş İtalya’daki zeytin ve zeytinyağı üzerine slayt eşliğinde üreticilere bilgiler aktardı.
 
Proje kapsamında Çine, Karpuzlu ve Didim’de eğitimlerin verileceğini, hedeflerinin bin 800 üretici olduğu ifade edilirken şu ana kadar 900 üreticiye ulaşıldığı da aktarıldı.


[ucluhaber]
 
 

DİĞER HABERLER