BESLENME

Yayın Tarihi: 07.06.2016 Salı 15:12:10

Aroma, Uluslararası Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın içecek sponsoru oldu

Aroma, Uluslararası Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın içecek sponsoru oldu

Spora verdiği destek ile öne çıkan Türkiye’nin meyve suyu markası Aroma, 18-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Aquamasters Yüzme Şampiyonası’na içecek sponsoruydu.

Aquamasters ve Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliği Marmaris Belediyesi'nin destekleriyle 18-22 Mayıs tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen 'Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası' geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yüzme sporunun efsane ismini ağırladı. Türkiye’nin meyve suyu markası Aroma, ana sponsoru olduğu Aquamasters Yüzme Şampiyonası’na içecek sponsoru da oldu. 18-22 Mayıs’ta düzenlenen şampiyonada sporcuların, hakemlerin ve görevlilerin içecek ihtiyaçları Aroma Su ve Aroma meyve suları ile karşılandı.

Türkiye’nin meyve suyu markası Aroma olarak sporu ve sporcuları desteklemeye önem verdiklerine dikkat çeken Aroma Yönetim Kurulu Başkan Ali Metin Duruk, “Aroma olarak glisemik indeksi düşük meyve sularımız ve 8,15’lik doğal PH değere sahip Aroma Su ile sektörümüzde öne çıkıyoruz. Spora verdiğimiz desteğin bir kanıtı olarak ana sponsoru olduğumuz Aquamasters Yüzme Şampiyonası’na içecek sponsoru da olduk” dedi.

18-22 Mayıs tarihleri arasında Marmaris'te gerçekleşecek şampiyona, dünyada örneğine rastlanmayan şekilde; 18-21 Mayıs tarihleri arasındaki Uluslararası Audi Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası ve 22 Mayıs'taki Açık Su Martı Hotel Maratonu olmak üzere, iki ayrı kategoride düzenlendi. Etkinliğe 320 kayıtlı sporcu katılırken, bu yıl en yüksek katılımcı sayısına ulaşıldı. 

Kapalı havuz yarışlarında ve açık deniz yarışında Aroma stantlarından Aroma su ve Aroma meyve suyu sporcu ve katılımcılara dağıtıldı.
Dünyanın en zorlu 7 açık denizini yüzerek geçmeyi başaran İngiliz açık su yüzücüsü 'Man vs Ocean' isimli kitabı en çok satanlar listesinde yer alan Adam Walker, bu yıl üçüncü kez düzenlenen ve profesyonel yüzücülerin yanı sıra dünyanın dört bir yanından sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği şampiyona öncesi, Açık Su Martı Hotel Maratonu'na katılacak sporculara Açık Su Yüzme Eğitimi de verdi.

Aquamasters nedir?

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları Uluslararası Audi Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonaları (3 veya 4 gün) ve Uluslararası Martı Hotels Açık Su Yüzme Maratonu ( 1 gün) 4 + 1 gün şeklinde birbiri ardı sıra yapılan Şampiyonlar bütünüdür. Türkiye Yüzme Federasyonun resmi partneri olan Aquamasters Spor Organizasyonları dünyada da örneği olmayan uniqe bir projedir.


[ucluhaber]

DİĞER HABERLER