BESLENME

Yayın Tarihi: 20.09.2016 Salı 15:03:37

Besleyici kahvaltının anahtarı!

Besleyici kahvaltının anahtarı!

Nesquik kahvaltılık gevrekler, bir numaralı içeriği tam tahıl ile çocuklarının besleyici ve lezzetli bir kahvaltı ile güne başlamasını isteyen annelere yardımcı oluyor.

Uzmanların sık sık dile getirdiği üzere günün en önemli öğünü olan kahvaltı özellikle çocuklar açısından kaçırılmaması gereken bir öğün. Araştırmalara göre kahvaltıda alınmayan vitamin ve minerallerin gün içerisinde karşılanması mümkün olmuyor. Düzenli kahvaltı yapan çocuklar ise okulda daha iyi performans sergileme, sınavlarda başarılı olma, daha az geç kalma ve daha az devamsızlık yapma eğiliminde oluyor.
 
Tam tahıl hem enerji veriyor hem de kilo kontrolüne destek oluyor
Bir numaralı içeriği tam tahıl olan Nesquik kahvaltılık gevrekler, çocuklarının sağlıklı ve lezzetli bir öğünle güne başlamasını isteyen anneler tarafından tercih ediliyor. Tahılın özü, kepeği ve nişasta kısmını bir arada bulunduran tam tahıllı gıdalar, yüksek lif içeriği sayesinde sindirime yardımcı oluyor, doygunluk sağlayarak kilo kontrolüne destek sağlıyor. Aynı zamanda demir, folik asit ve magnezyum ile bağışıklık sistemini destekliyor; yorgunluk azaltmaya ve besinlerden enerji salınımına yardımcı oluyor.
 
Bir porsiyon Nesquik, enerji ihtiyacının %7’sini karşılıyor
6 vitamin, kalsiyum ve demir içeren Nesquik kahvaltılık gevrekler, bir porsiyonuyla çocukların günlük alması gereken enerji miktarının yaklaşık %7’sini karşılıyor. Tam tahıllı içeriğinin yanı sıra süt tüketimini destekleyerek kalsiyum alımına da katkıda bulunuyor.
 
“Tam tahıl” içeriğinden emin olun
Çocuklarının tam tahıllı gıdaların sunacağı besleyici içerikten yararlanmasını isteyen ebeveynlerin gıdaları satın alırken içerik listesinde tam tahılın bulunduğunu ve “tam” kelimesinin “tahıl” kelimesinden önce geldiğini kontrol etmesi önemli.
 
Nestlé Hakkında:
Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin temelleri 1867 yılında İsviçre’nin Vevey kasabasında atılır. Kimyager olan şirketin kurucusu Henri Nestlé dünyanın ilk hazır bebek mamasını geliştirir. Farine Lactée” (sütlü un) ismi verilen bu ilk Nestlé ürünü, şirketin insanı ve sağlığı her şartta öncelikli tutma, bilimsel araştırma kalite, güven, gibi temel değerlerinin de bir sembolü olur.
Nestlé, 150 yılda yeni ürünler, yeni kategoriler ile istikrarlı bir şekilde büyümüş ve dünya gıda ve beslenme sektörünün lideri haline gelmiştir. Bugün Nestlé 500’e yakın fabrikası 339,000 çalışanı ile dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde faaliyet göstermektedir.
4 kıtada 34 merkezde 5000 kişilik bir ekiple AR-GE çalışmaları yürüten Nestlé ve AR-GE’ye her yıl yaptığı 1,7milyar doların üzerindeki yatırımla araştırma geliştirme konusunda da gıda firmaları arasında lider konumdadır. 1909 yılında, ülkemize giren Nestlé Türkiye’nin en köklü gıda firmalarındandır. 1927’de Türkiye’deki ilk çikolata fabrikasını kurarak üretime başlayan Nestlé, bugün 12 kategoride 800‘ ün üzerinde ürünü ve 50‘ye yakın markasıyla faaliyet göstermektedir. Üretimini Bursa Karacabey ve Bursa Kestel’deki fabrikalarında gerçekleştiren, Nestlé Türkiye’de satılmakta olan ürünlerinin %92’sini Türkiye’de üretmektedir. 105yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Nestlé bugün 3500 kişiye doğrudan, 5000’in üzerinde kişiye dolaylı olarak istihdam sağlamaktadır. Nestlé, Türkiye’deki üretim üssünden başta Ortadoğu ve Kuzey Afrika olmak üzere bölge ülkelerine ihracat gerçekleştirmektedir.
 
www.nestle.com.tr |www.facebook.com/NestleTurkiye
Daha ayrıntılı bilgi içinBurcu Bildikseven / Ogilvy PR/ 0212-339 83 94 /burcu.bildikseven@ogilvy.com

DİĞER HABERLER