BESLENME

Yayın Tarihi: 03.04.2015 Cuma 13:23:00

Bu Besinler Beyni Gençleştiriyor

Bu Besinler Beyni Gençleştiriyor

Yıllardır insanlar çeşitli kozmetik ürünleri ve farklı formüller ile daha genç görünmek için denemeler yaptılar. Peki, beynimizin daha genç görünmesi için ne yapabiliriz? ABD'nin Chicago Üniversitesi'nden bilim adamları…

ABD'nin Chicago Üniversitesi'nden bilim adamları ıspanağın faydalarını araştırmak üzere ortalama 81 yaşındaki 950 kişinin bilişsel becerilerini ve beslenme alışkanlıklarını inceledi. Ispanak gibi yeşil yapraklı sebzeleri günde 1-2 tabak tüketenlerin beyninin bunları daha az yiyenler ya da hiç yemeyenlere göre ortalama 11 yıl daha genç olduğu belirlendi.

K VİTAMİNİ BUNAMADAN, ALZHEIMER'DAN KORUYOR OLABİLİR

Yeşil yapraklı sebzelerin K vitamini, beta-karoten, folik asit gibi antioksidanlar bakımından zengin olmasının bu olumlu etkiyi yarattığını belirten bilim adamları, bunamadan, Alzheimer hastalığından korunmak için yeşil yapraklı sebzelerin tüketilmesi tavsiyesinde bulundu. Araştırmanın sonuçları, ABD'de düzenlenen Deneysel Biyoloji Konferansı'nda sunuldu. Daha önce İsveç'te yapılan bir araştırma yeşil yapraklı sebzelerin kasları güçlendirdiğini ortaya koymuştu.

DİĞER HABERLER