BESLENME

Yayın Tarihi: 15.05.2018 Salı 11:45:00

Bu besinler kilo aldırmıyor!

Bu besinler kilo aldırmıyor!

Yaz geliyor ve kilo alma korkusu yüzünden doymadan mı sofradan kalkıyorsunuz? İşte size gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz yiyecek listesi...

Kilo almayı kafaya takmadan bol bol tüketebileceğimiz besinler nelerdir? İşte, o besinler...

YAĞSIZ VE TUZSUZ ŞEKİLDE PATLATILMIŞ MISIR

Yağsız, çok az tuzla hazırladığınız taktirde hiç çekinmeden mısır yiyebilirsiniz çünkü 2 avuç patlamış mısırda 31 kalori var.

KEREVİZ SAPI HARİKA BİR DETOKS KAYNAĞI

Kereviz sapı %95 sudan oluşur ve vücudunuz için harika bir detoks kaynağıdır.

PATLICANI FIRINLAYIN

Izgara veya fırında pişmiş patlıcanın bir porsiyonunda 24 kalori var.

NARANCİYE C VİTAMİNİ KAYNAĞI

Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız fazla meyve yemeniz önerilmez ama narenciyeyi bunun dışında kalıyor. Yüksek lif, flavanoid ve C vitamini kaynağı olarak narenciye tüketebilirsiniz. Ayrıca sindirim sistemi, karaciğer ve cildiniz için faydalı olmanın yanı sıra genel sağlınızı yüksek tutar.

KAVUN VE KARPUZU GECE VE GÜNDÜZ YİYEBİLİRSİNİZ

Bir diliminde 60 - 70 kalori olduğu için gece gündüz yiyebilirsiniz. Bu meyveler vücudunuzdaki fazla ödemi atmaya yardım eder.

SU YOSUNU HORMON SEVİYENİZİ DÜZENLER

Tıpkı laminaryalar gibi su yosunu da iyot için harika bir kaynaktır. Tiroid fonksiyonunuzun normal çalışmasına yardımcı olur, hormon seviyenizi dengeler ve kilo almanızı önler.

KABAK BAĞIRSAK FONKSİYONUNU GELİŞTİRİR

Bir porsiyon kabakta 42 kalori vardır. Kabak vücuttaki su tuz oranını normalize eder ve bağırsak fonksiyonunuzu geliştirir.

SALATALIK VÜCUDUNUZDA ŞİŞKİNLİKLERİ ÖNLER

Vücudunuzdaki şişkinlikleri önler. Kilosunu belli bir seviyede tutmak isteyenler için harika bir besin kaynağıdır.

PANCAR YAĞ YAKMANIZA YARDIMCI OLUR

Pancarda manganez gibi önemli bir besinin kaynağıdır. Yağ yakmanıza yardımcı olur, kaslarınıza enerji verir ve kan şekerinizi dengede tutar. Ortalama bir porsiyonunda 40 kalori vardır.

YUMURTAYI HAŞLAYIN

Haşlanmış olarak yediğiniz sürece günün her öğününde istediğiniz kadar tüketebilirsiniz.

ANANAS

Hem lezzetli hem de kilo vermek isteyenler için ilaç gibi bir meyve, ayrıca içinde bulunan bromelayin öz suyu yağların parçalanmasında aktif rol oynar ve proteinlerin katalize edilmesine yardımcı olur.

ELMA VE ERİK ÇEŞİTLERİ KALP DAMAR SAĞLIĞINA FAYDALI

Elmada bulunan 50 kalori bu meyveyi diyet yapanların dostu haline getirir. Erikte ise C vitamini ve potasyum olması sebebiyle kalp ve damar sağlığınıza yararlıdır.

SALATA KALORİSİ NEREDEYSE YOK DENECEK KADAR AZ

Folik asit bakımından zengin bir yiyecektir. Kaloirisi neredeyse yok denilecek kadar az olduğu için arzu ettiğiniz kadar yiyebilirsiniz. Yağ ve tuza dikkat

KIRMIZI MEYVELER SİNDİRİM SİSTEMİNİZE YARDIMCI OLUR

C Vitamini bakımından zengin bu meyveler idrar söktürücü görevi yaparak vücuttaki fazla sıvıyı atmaya yardımcı olur. Özellikle çilek çok faydalıdır, sindirim ve kardiyovasküler sisteminize yardımcı olur.

LAHANA, BROKOLİ VE KARNABAHAR

Bu sebzeler size fazla kilolarınızla olan savaşta en büyük desteği verecektir. Fakat bu sebzeleri haftada 2 defa tüketmeniz önerilir çünkü besin değerleri iyot ile çakışır.

DİĞER HABERLER