BESLENME

Yayın Tarihi: 08.12.2016 Perşembe 12:59:46

Diyetisyenlerden ortak çağrı!

Diyetisyenlerden ortak çağrı!

NESCAFÉ Türkiye ve Diyetisyen Dünyası işbirliğiyle İstanbul ve Ankara’da düzenlenen iki etkinlikte toplam 100’ü aşkın diyetisyen bir araya geldi.

NESCAFÉ Türkiye ve Diyetisyen Dünyası işbirliğiyle İstanbul ve Ankara’da düzenlenen iki etkinlikte toplam 100’ü aşkın diyetisyen bir araya geldi. Kahve çekirdeklerinin tarladan fincana uzanan doğal yolculuğu hakkında bilgi alan diyetisyenler yeterli ve dengeli beslenme düzeninde kahvenin yerine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.
 
Hazır kahvenin mucidi NESCAFÉ, 11 asırdır hayatımızda yer alan ve dünyada sudan sonra en çok tüketilen içeceklerden biri olan kahvenin günlük beslenme düzenindeki yerini diyet atölyelerinde paylaştı ve sıklıkla sorulan soruları cevapladı.
 
Diyetisyen Dünyası işbirliğiyle İstanbul’da ve Ankara’da iki ayrı Diyet Atölyesi düzenlendi. Etkinlikler İstanbul’da 20 Kasım Pazar günü La Mancha’da, Ankara’da ise 27 Kasım Pazar günü Next Level AVM’de yer alan Midpoint’te gerçekleştirildi. Nescafé Pazarlama ve İletişim Müdürü Özge Sarıoğlu, Nestlé Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam Müdürü & Diyetisyen Ceren Batmaz Sarı, Nestlé Professional Türkiye Baristası Ömür Uysal ve başta Diyetisyen Seren Aksüs ve Diyetisyen Güneş Aksüs olmak üzere Diyetisyen Dünyası ekibinin de yer aldığı etkinliklere toplamda 100’ü aşkın diyetisyen katıldı.
 
Her iki etkinlik de Nescafé Pazarlama ve İletişim Müdürü Özge Sarıoğlu’nun kahvenin tarladan fincana uzanan doğal ve katkısız yolculuğuna ilişkin sunumuyla başladı. Diyetisyen Ceren Batmaz Sarı ise kahveyle ilgili doğru bilinen yanlışlar ve bilimsel önerilere ilişkin sunumlar yaptı.
 
Daha sonra kahve ve sağlık ilişkisine dair görüşlerini paylaşarak verimli bir sohbet gerçekleştiren diyetisyenler, Nestle Professional Türkiye Baristası Ömür Ünsal’ın rehberliğinde sağlıklı, yaratıcı ve lezzetli kahve tariflerini birebir uygulama şansına sahip oldu. Etkinliğin oldukça yoğun ilgi gören bu kısmında en ilgi çeken kahve tariflerinden bazıları ise şöyle oldu:
 
Christmas Latte
 
Malzemeler:
3 gram NESCAFÉ Gold
¼ çay kaşığı toz kakule
3 adet karanfil
¼ çay kaşığı toz tarçın
1 çay kaşığı toz şeker
150 ml. yarım yağlı süt

Tarif:
Kakule, şeker, karanfil ve tarçını bir cezveye koyup üzerine 60 ml. sıcak su ve 3 gram kahve ekleyin. Latte bardağına 150 ml kaynatılmış ve köpürtülmüş sütü doldurun. Kahveye aroması geçen karışımı süzdükten sonra kahveyi süte ekleyin. Dilerseniz üzerine krema ve tarçın tozu ekleyerek servis edebilirsiniz.
 
Adaçaylı NESCAFÉ
 
Malzemeler:
2 gram NESCAFÉ Gold
1 tatlı kaşığı bal
1 tutam adaçayı
½ misket limonu
8-10 küp buz
 
Tarif:
 
Adaçayını 70 ml su ile french press veya cezvede demleyin. Margarita veya Martini bardağına bir misket limonun yarısının suyunu sıkın. Üzerine kırılmış buz ekleyin. Demlenen adaçayına bir tatlı kaşığı bal ekleyerek soğutun. Soğuyan karışımı bardağınıza süzerek ekleyin. Ayrı bir bardakta kahvenizi 30 ml su ile hazırlayın ve yine buz ile soğutun. Ardından yavaşça bardağınıza ekleyin. Bardam tam dolana kadar kırılmış buz ilave edin. Dilerseniz bardağın kenarına limon dilimi takarak pipet ile servis edebilirsiniz.
 

DİĞER HABERLER