BESLENME

Yayın Tarihi: 04.10.2015 Pazar 06:28:42

Erkekler incir yesin çünkü...

Erkekler incir yesin çünkü...

Bazı meyvelerin insan vücudundaki organlara benzediğini fark ettiniz mi?

Bazı meyvelerin insan vücudundaki organlara benzediğini fark ettiniz mi? 

İşte meyvelerle ilgili bilinmeyen gerçekler:

Üzüm: Salkımı kalp şeklindedir, her bir üzüm tanesi kan hücresi gibi görünmektedir ve araştırmalar üzümün ciddi kalp ve kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.

İncir: İçi tohum doludur ve ağaçta ikili olarak asılarak büyür. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini arttırır ayrıca erkek kısırlığını önler.

Çilek: Kalp şeklinde olan çilek kalp ve damar sağlığı için çok önemlidir. Aynı zamanda içinde bulunan salisilik asit, cilt yapısını düzenlerken, ağrı kesici, ateş düşürücü ve tedavi edici özelliğe de sahiptir. 

Portakal: portakal, greyfurt ve diğer narenciye meyveleri kadın göğsüne benzer ve bunların sağlığına ve lenfin hareketine yardımcı olur. 

Hünnap: Çok kuvvetli bir antioksidandır. Çünkü içeriğinde çok güçlü C vitamini vardır. En büyük yararı ise kesinlikle karaciğer üzerinde olan etkilerdir. 

Havuç: Dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.  

 Ayva: Mide ve hazımsızlık sorunlarına iyi gelir. Her gün yenilen yarım ayva grip olma riskini azaltır. 

Altın çilek:  Lif açısından en zengin meyvelerin başında gelir. Metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Keroten, B1, B2, B3 ve C vitaminlerinden zengin olan altın çilek yaşlanmayı yavaşlatır. 

[ucluhaber]

DİĞER HABERLER