BESLENME

Yayın Tarihi: 16.05.2017 Salı 09:55:00

Hamileleri zehirliyor!

Hamileleri zehirliyor!

Tatlı konusunda kendinize hakim olamıyorsanız ve sık sık tatlı isteğiniz varsa bu alışkanlıklarınızı bir gözden geçirmelisiniz.

‘’Ben tatlı yemeden yaşayamam ‘’, ‘’tatlı yediğim zaman kendimi daha iyi hissediyorum’’ gibi cümleler kuruyorsanız tatlı bağımlığınız var demektir. Bu bağımlılık ilerleyen zamanlarda ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getirebilir.

Tatlı bağımlılığının neden olduğu hastalıkları bilmiyorsanız hemen açıklayalım…

Obezite hastalığı

Fazla miktarda şeker tüketildiğinde sindirim sisteminde çeşitli hastalıklar ve tembellik ortaya çıkıyor. Dolayısıyla ilerleyen dönemlerde obezite hastalığı meydana gelebiliyor.

Hamilelerde zehirlenme

Hamilelik döneminde çok fazla tüketilen şeker ve tatlı gıdalar kan zehirlenmesine neden olabilir.

Kalp damar hastalıkları

Vücutta seratonin seviyensin artmasına neden olan şekerli gıdalar ilerleyen zamanlarda damarlarda daralma ve tıkanmaya neden olabilir.

Kanser hücrelerinin gelişimini hızlandırıyor

Fazla şeker tüketimi kanser hücrelerinin ilerleyişini hızlandırır. Çünkü kanser hücreleri diğer sağlıklı hücrelere oranla daha fazla şeker tüketerek gelişim gösterir.

Gözlerin bozulması

Aşırı miktarda şeker kullanımı ilerleyen zamanlarda göz damarlarında tıkanmaya görmede bozukluğu meydana getirebiliyor.

Çocuklarda büyümeyi engelliyor

Çocukluk döneminde fazla miktarda tüketilen çikolata, şeker gibi tatlı gıdalar boy uzamasına ve zihinsel gelişime olumsuz etkilerde bulunuyor.

Şeker hastalığı

Tatlı bağımlığı ilerleyen zamanlarda sağlığınız açısından oldukça tehlikeli olan şeker hastalığına neden oluyor. Ayrıca şeker hastalığında beslenmeye gerekli özenin gösterilmemesi organ kayıplarına neden olabiliyor.

DİĞER HABERLER