BESLENME

Yayın Tarihi: 13.06.2016 Pazartesi 13:33:54

İftarda kan şekerinizi Aroma %100 meyve suları ile dengeleyin

İftarda kan şekerinizi Aroma %100 meyve suları ile dengeleyin

Ramazan ayının yaşandığı sıcak yaz günlerinde oruç tutarken vitamin-mineral desteğinin yanı sıra, hangi içeceğin ne zaman tüketilmesi gerektiği konusu da büyük önem taşıyor

Sıcaklar nedeniyle sıvı kaybının yüksek olacağı Ramazan’da sağlıklı kalabilmek için bol sıvı tüketilmesi gerekiyor. 

Beslenme uzmanları Ramazan ayını sağlıklı bir şekilde geçirmek, uzun süren açlık sonrası düşen kan şekerini kısa sürede yükseltmek için iftarda meyve suyu içilmesini öneriyor. Aroma %100 Meyve Suları, vişne-elmadan, nar-elma suyuna, portakal suyundan, karışık meyve suyuna kadar geniş ürün yelpazesiyle Ramazan’da oruç tutanların vitamin ihtiyacını en doğal şekilde karşılıyor.  

Aroma % 100 meyve sularının günlük vitamin ihtiyacını birebir karşılayan bir içeriğe sahip olduklarına dikkat çeken Aroma Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Atom Duruk, glisemik indeksi düşük % 100 doğal meyve sularıyla geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını ve tüketicilere değişik tatlar sunduklarını söyledi.

Meyve Suyu kan şekerinin kısa sürede yükselmesini sağlaması bakımından Ramazan ayında tüketilmesi gereken içecekler listesinde ilk sırayı alıyor. İftarda metabolizmanın ana isteğinin enerji kaynağına en kısa yoldan ulaşmak olduğuna işaret eden beslenme uzmanları, bu süreçte özellikle beyin ve sinir hücreleri glikoz formunda enerjiye ihtiyacı duyduğunu, 15 - 16 saatlik bir açlıktan sonra düşen kan şekerinin en kısa zamanda yükselmesine iftarda içilecek bir bardak meyve suyunun yardımcı olacağını söylüyorlar. 

Doğal ürünleri ile öne çıkan bir marka olan Aroma, % 100 doğal ürünlerini elma suyuyla tatlandırıp tüketicilerin sağlıklı beslenmelerine katkı sağlıyor. Aroma’nın birbirinden farklı lezzetli, vitaminli, glisemik endeksi düşük % 100 meyve suları, bir insanın alması gereken günlük vitamin ihtiyacını da karşılamaya yardımcı oluyor.


[ucluhaber]

DİĞER HABERLER