BESLENME

Yayın Tarihi: 10.09.2017 Pazar 06:30:00

Vegan bayrağı resmen ilan edildi!

Vegan bayrağı resmen ilan edildi!

Uluslararası Vegan Bayrağı resmi olarak ilan edildi ve yürüyüşlerde dalgalanmaya başladı. Kaynak: Vegan bayrağı resmi olarak ilan edildi!

LGBT bayrağının tasarım sürecinden ilham alan tasarımcı Gad V Hakimi, Uluslararası Vegan Bayrağı’nın resmi internet sitesinde tüm yıl boyunca birçok vegan derneğinden çeşitli materyaller topladığını ve markalaştırmanın hangi biçiminin veganizm kavramını bütünüyle kapsayacağını incelediğinden ve veganlar olarak bir bayrağa ihtiyacımız olduğunu gözlemlediğinden bahsediyor.

“Tarihteki her önemli hareket güçlü ve unutulmaz bir bayrağa sahipti” gerekçesi öne sürülerek çıkartılmış olan bayrağın tasarlanma sürecinde bir çok farklı yönergeyi analiz eden aktivist grup, şimdiye kadar bayrakta birbiri ile bağlı olmayan semboller kullanmışlar. Sonuç ise bu şekilde;Tasarımcı grup da veganların sahip olduğu değerleri temsil eden renkleri kullanmışlar bayrakta; Beyaz: ışık, iyilik, başarı, başlangıç Yeşil: kara parçaları, yaşam, doğa, enerji, uyumMavi: gökyüzü, deniz, inanç, gerçek, cennetİnternet sitesinde yazılana göre bu bayrağı kullanmak, çıktısını almak, bastırmak, hatta satmak tamamen serbestmiş. Kaynak: Vegan bayrağı resmi olarak ilan edildi!

DİĞER HABERLER