BESLENME

Yayın Tarihi: 29.03.2018 Perşembe 17:05:00

Yenilenen yüzü ve içeriğiyle büyük ilgi gördü!

Yenilenen yüzü ve içeriğiyle büyük ilgi gördü!

Nesfit yenilenen yüzü ve yenilenen içeriğini Room & Rumors’ta gerçekleştirdiği davet ile tanıttı.

Nesfit’in  yulaflı ve B vitaminli yeni içeriği, Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi Genel Müdürü Hüseyin Necdet Kalkan, Asya, Orta Doğu, Afrika Bölgesi Beslenme Müdürü Diyetisyen Ece Nevra Durukan, Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen’in katılımıyla Room & Rumors’ta gerçekleştirilen davetle tanıtıldı.

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi Genel Müdürü Hüseyin Necdet Kalkan etkinliği Food Time’a anlattı.“Bugün Nesfit ile ilgili çok önemli ve heyecanlı bir haberi vermek için buradayız. Nesfit ürünümüzün içeriği değişti. Bildiğiniz gibi tam tahıl, mineral ve vitamin bakımından zengin bir ürün olan Nesfit’in içeriğine yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda tam yulaf ürünümüzü de kattık. Besleyici, lezzetli ve pratik bir alternatif olan yeni ürünümüz ile birlikte tüketicilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.“

Nesfit’in “Durma devam et” mottosuyla hazırlanan yeni reklam filmi  hakkında görüşlerini belirten Kalkan;Yeni reklam filmimiz geçen hafta itibari ile yayına girdi. Son derece güvendiğimiz başarılı bir kampanya. Bu kampanyada tüketicilerimize vermek istediğimiz ana bir mesaj daha var. Biz hedeflerine giden yolda onların yanında olmak istiyoruz ve onlara hedeflerine giderken lezzetli ve pratik bir başlangıç sunarak “Durma devam et” demek istiyoruz.” diye belirtti.Kalkan, Nestle’nin ileriye yönelik yeni projeleri hakkında bilgi verdi; “Nestlé kahvaltılık gevrekler olarak bildiğiniz gibi çok büyük bir Ar-Ge departmanımız var. Yaklaşık 4 kıtada 34 ülkede 5000 kişinin çalıştığı bir Ar-Ge departmanından bahsediyoruz. Bu Ar-Ge departmanımızın ana işlevi aslında yıldan yıla tüm ürünlerimizin içeriğindeki tam tahıllı vitaminleri ve mineralleri artırmaya yönelik çalışmalar yapmak. Yeniliklerimiz ileriki dönemlerde devam edecektir. Şu anda önceliğimiz sizlerle paylaştığımız Nesfit ürünümüzdeki bu ana değişikliğimiz.“Asya, Afrika, Ortadoğu, Türkiye Bölgesi Beslenme, Yasal İşler ve Dış İlişkiler Müdürü Diyetisyen Ece Nevra Durukan yeni tanıtılan Nesfit ürününün heyecanını Food Time ile paylaştı;Nesfit kadınlara özel onların ihtiyaçlarına yönelik yenilikler sunan bir marka. Bugün de o yeniliklerden biriyle tanışmak için buradayız.  Sağlıklı bir kahvaltının çok önemli olduğuna inanıyorum. Çünkü sadece güne başlamak için değil geleceğimiz için de kronik hastalıklardan korunmak için çok önemli bir fonksiyonu var kahvaltının. Bu anlamda sağlıklı kahvaltı sağlayabilmek çok önemli. Bunun için de farklı ürün gruplarını bir arada tüketmek gerekiyor. Nestle kahvaltılık gevrekler bu anlamda çok yardımcı yoğun hayat tarzlarımızda kahvaltıyı atlamamak için ya da çok kısa sürede gerçekten sağlıklı kahvaltıyı alabilmek için çok önemli bir ürün. Çünkü tam tahıllı bir içeriğe sahip 2005 yılından beri bütün portfolyoya tam tahıl ekliyoruz. Süt için harika bir taşıyıcı. İçerisinde hemen bir meyve doğrayabiliyorsunuz ya da biraz kuruyemiş katarak 4 temel besin grubunu almakta mümkün oluyor. O yüzden gerçekten bu hayat tarzı içerisinde ve zenginleştirmesiyle beraber kadınlara büyük bir yardımcı olduğuna inanıyorum.”

Nesfit’in yeni reklam filmi hakkında görüşlerini belirten Durukan;Nesfit’in yeni reklam filmi aslında hepimizin hayatından bir kesit yansıtıyor. Hepimiz maraton koşmak istemiyoruz ama hepimizin farklı küçüklü büyüklü hayalleri var. Hepimiz bir aile içerisinde ya da yoğun iş hayatı içerisinde bir çarka kapılıyoruz. Bu hayallere giden yolda durmayıp devam etmek çok önemli ve hep kendi kendimize hatırlattığımız bir şey. Nesfit markasının da bu anlamda kadınların yanında olması büyük bir güç.” ifadelerini kullandı.

Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen kendi deneyimlerinden yola çıkarak sahip olunan güce inanmanın önemini vurguladı ve başarıya giden yolun ipuçlarını paylaştı.Basının yoğun ilgi gösterdiği davet soru cevap bölümünden sonra sona erdi.


Gıda Gündemi Özel Haber   /   Özlem İnci SESÜREN

DİĞER HABERLER