MUTFAK

Yayın Tarihi: 01.11.2016 Salı 15:35:19

Anadolu’nun yükselen yıldızı Oba Makarna!

Anadolu’nun yükselen yıldızı Oba Makarna!

Oba Makarna; Anadolu Markaları Ödül Töreni’nde bu yıl “Tarım-Gıda İmalat Kategorisi”nde üçüncülüğe layık görüldü.


İnsanların daha iyi yaşamasına katkıda bulunmak için yüksek kaliteli, güvenilir ürün çeşitleriyle hizmet veren Oba Makarna; Capital ve Ekonomist Dergilerinin her yıl düzenlediği Anadolu Markaları Ödül Töreni’nde bu yıl “Tarım-Gıda İmalat Kategorisi”nde üçüncülüğe layık görüldü.

7 kıtada değişmeyen lezzetiyle sektörünün lider kuruluşlarından biri olan Oba Makarna, Capital ve Ekonomist Dergileri işbirliğince düzenlenen Anadolu Markaları 2016 Ödülleri’nde kazandığı “Tarım-Gıda İmalat” Kategorisi üçüncülük ödülüyle tüketicilerine en kaliteli ürünü en iyi lezzette sunduğunu tescillemiş oldu.

31 Ekim Pazartesi günü Swissotel Fuji Balo Salonu’nda düzenlenen gala gecesinde Oba Makarnacılık adına ödülü Oba Grup CEO’su Alpaslan Özgüçlü aldı. Ödül alan firma temsilcilerinin ve iş dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlikte Oba Makarna, Anadolu’nun yükselen yıldızı olarak dikkat çekti.

Markalaşma konusunda en başarılı öykülerden birine sahip olan Oba Makarna, sağlıklı ve besin değeri yüksek makarna çeşitleri ile evlerin değişilmez konuğu olmaya devam ediyor. Her yıl en başarılı markalarını belirleyen “Anadolu Markaları” yarışması, İstanbul dışında faaliyet gösteren illerdeki işletmelerde marka bilincini yerleştirmede ve marka olma yolunda ilerleyenlerin başarı öykülerini ödüllendirme anlamında belirleyici rol oynuyor.

Capital ve Ekonomist dergileri öncülüğünde düzenlenen Anadolu Markaları yarışması, her yıl Türkiye’nin yükselişine öncülük eden markaları seçiyor.

OBA Makarna hakkında:

1966 yılında Gaziantep’te kurulan OBA Makarna, 2005 yılında Özgüçlü Ailesi tarafından satın alınarak Türkiye’nin makarna sektöründe öncü bir rol üstlenmeye devam etmiştir. Marka ve fabrikaya yapılan yatırımların ardından 2010 yılında Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde 110 bin metrekare açık alan, 50 bin metrekare kapalı alanda kurulu modern tesislerinde yüksek üretim kapasitesiyle dünya standartlarında üretim yapmaktadır.

2010-2012 yılları arasında yaptığı 50 milyon Euro yatırımın ardından OBA Makarna, üretim ve satış kapasitesi açısından Türkiye’de sektörünün en büyük firması olmuştur. Üretiminin yüzde 75’i ihracat, yüzde 25’i ise iç piyasa satışı olarak gerçekleşen marka, bugün 80 ülkede faaliyet göstermekte; İtalya, İspanya, Fransa gibi dünyanın en büyük üreticileri ile rekabet etmektedir.
 

DİĞER HABERLER