MUTFAK

Yayın Tarihi: 08.11.2016 Salı 13:20:47

Dünyaca ünlü Fransız şef Gastromasa'ya geliyor!

Dünyaca ünlü Fransız şef Gastromasa'ya geliyor!

Dünyaca ünlü 3 Michelin yıldızlı Fransız şef Regis Marcon 10 Aralık'ta Gastromasa'ya geliyor.

II. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’na katılacak yıldız isimler açıklanmaya devam ediyor. 3 Michelin yıldızlı Fransız şef Regis Marcon, 10 Aralık'ta dünyaca ünlü şef ve yatırımcıların bir araya geleceği Gastromasa'nın konuğu olacak.

Regis Marcon’ın hikâyelere konu olacak şefliğe uzanan öyküsünün temelleri 1948 senesinde Marie-Louise ve Joannes Marcon’un Saint-Bonnet-Le-Froid’e yerleşmesiyle başlıyor.

Şarap ticaretiyle uğraşan Joannes’in ölümünün ardından Marie-Louise bir taraftan 7 çocuğunu büyütürken diğer yandan Auberge des Cimes’i de işletmeye devam ediyor.

Çocukların en küçüğü olan Regis Marcon, 1979 senesinde, L’Auberge des Cimes’i ailesiyle işletmeye karar veriyor. Eşi Michele, dört çocuğu Jacques, Marie, Thomas ve Paul ile bu işe girişiyor. Temelleri 36 sene önce atılan L’Auberge des Cimes, hala yenilikçi fikirlerin ortaya çıktığı bir lokanta olarak varlığını sürdürüyor.

Regis Marcon, 2005 senesinde gurme restoran Régis et Jacques Marcon açıyor. Bu süre zarfında Régis Marcon aralarında Prix Taittinger (1989), Prix Brillat Savarin (1992), Bocuse d’Or gibi ödüllerin bulunduğu pek çok ödül ve madalya kazanıyor.

3 Michelin yıldızlı şef, yerel ürünlerle yarattığı yenilikçi lezzetlerle biliniyor. Oğlu Jacques ile harika lezzetlere imza atan yaratıcı Fransız şef 10 Aralık 2016’da Gastromasa için İstanbul'a geliyor. Regis Marcon’ın sıradışı başarı hikâyesi II. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda, biletleri Biletix’te.
 

DİĞER HABERLER