MUTFAK

Yayın Tarihi: 07.10.2016 Cuma 18:51:32

Kahve keyfini dörde katlayın!

Kahve keyfini dörde katlayın!

Arzum, yeni ürünü OKKA Minio ile Türk kahvesi keyfini dörde katlıyor!

Arzum, OKKA ailesinin yeni üyesi OKKA Minio’nun lansmanını 7 Ekim Cuma günü, İstanbul Kahve Festivali’nde gerçekleştirdi. Tek seferde 4 fincan Türk kahvesini başında beklemeden, taşırmadan, bol köpüklü ve ideal kıvamda hazırlayabilen Arzum OKKA Minio, minimal şık tasarımı ve 4 farklı renk seçeneğiyle göz dolduruyor. Lansmanın ev sahipliğini üstenen Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Arzum OKKA’nın kısa sürede ulaştığı başarılara dikkat çekerken; gazeteci, yazar, müzeci Sunay Akın’la “Türk Kahvesinin Okkalı Yolculuğu” konulu sohbet dinleyenlere keyifli anlar yaşattı.

 
Türkiye’nin lider elektrikli küçük ev aletleri markası Arzum, yenilikçi yaklaşımı ile geliştirdiği Türk kahvesi keyfini dörde katlayacak yeni ürünü OKKA Minio’nun lansmanını 7 Ekim Cuma günü, İstanbul Kahve Festivali’nde gerçekleştirdi. Geleneklerimizin ayrılmaz bir parçası olan Türk kahvesinin yapımını OKKA ile kolaylaştırarak tüm yaşam alanlarımıza taşıyan Arzum’un, OKKA ailesinin yeni üyesi olarak sunduğu Minio, kahve tutkunlarının beğenisini kazandı.
Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen lansman toplantısına; gazeteci, yazar, müzeci Sunay Akın da keyifli sohbetiyle renk kattı. Türk kahvesinin dayanılmaz kokusu eşliğinde devam eden lansmanda, OKKA’nın kısa sürede ulaştığı yerel ve global başarıya da dikkat çekildi.
 
Arzum OKKA Minio ile artık Türk Kahvesi daha bir keyifli
Arzum OKKA Minio, Türk kahvesi lezzetini; başında beklemeden, taşırmadan, ağır ateşte, ideal lezzette pişirerek fincanlara taşıyor. Tek seferde 4 fincana kadar kahve yapma imkanı veren OKKA Minio ile Türk kahvesi keyfi paylaştıkça artıyor. Siyah bakır, siyah krom ve nar rengi olmak üzere trend renkleriyle mutfakların dekorasyonuna uyum sağlayan OKKA Minio, minimal tasarımı sayesinde mutfakta daha az yer kaplıyor. Pişirme haznesi kolayca suyun altında temizlenebilen Arzum OKKA Minio ile ev işleri de kolaylaşıyor. İstenilen her yere kolayca taşınabilen OKKA Minio ile isteyenler artık seyahatlerde bile Türk kahvesi keyfini yanında taşıyabiliyor. Minimal ve şık tasarımı ile öne çıkan Arzum OKKA Minio kahve severlerin yeni tutkusu olacak.
 
Türk kahvesi UNESCO’nun somut olmayan kültürel mirası listesinde yer alıyor
Arzum OKKA Minio lansmanında değerlendirmede bulunan Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, “Tadı, kültürü ve sunumuyla sohbetlerimizin ayrılmaz biz parçası olan Türk kahvesinin geçmişi bundan 500 yıl öncesine dayanıyor. Asırlardır kültürümüzün önemli bir parçası olan Türk kahvesi insan ilişkilerin kurulmasından, sohbetlerin pekişmesine 40 yıllık hatırıyla gönüllerin alınmasına kadar bir sürü misyonu bulunuyor. Biliyorsunuz 2013 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen ve 155 ülke temsilcisinin katıldığı UNESCO Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması 8. Hükümetler Arası Komite Toplantısı’nda ‘Türk Kahvesi Kültürü ve Geleneği’nin UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’nde yer aldı. Bu kültür mirasımızı gelecek nesillere aktarmakta bize önemli görevler düşüyor” dedi.

DİĞER HABERLER