MUTFAK

Yayın Tarihi: 18.11.2016 Cuma 15:48:51

McDonald’s’tan uzaya mesaj!

McDonald’s’tan uzaya mesaj!

‘Bu Fiyatlar Galakside Yok’ diyerek Türkiye’yi ‘gitmeyen uzaylı’ ve onu evinde misafir eden Binnur Kaya ile tanıştıran McDonald’s, kampanyayı uzayda duymayan kimse kalmasın diye, mesajını uzaya sinyal olarak gönderdi.

‘Bu Fiyatlar Galakside Yok’ diyerek Türkiye’yi ‘gitmeyen uzaylı’ ve onu evinde misafir eden Binnur Kaya ile tanıştıran McDonald’s, kampanyayı uzayda duymayan kimse kalmasın diye, mesajını uzaya sinyal olarak gönderdi.

‘Bu Fiyatlar Galakside Yok’ kampanyasıyla Big Mac Menü fiyatının 11.95 TL’e indiğini gören ve gitmekten vazgeçen uzaylı McDonald’s’a ilham kaynağı oldu.

McDonald’s, kampanyayı duymayan kalmasın diye harekete geçerek dünyada uzaya mesaj gönderebilen birkaç şirketten biri olan Talk2ET aracılığıyla mesajını uzaya yolladı. McDonald’s Genel Müdürü Oğuz Uçanlar tarafından teslim alınan sertifikada ise McDonald’s’ın mesajının evrende sonsuza kadar kalacağı belirtildi.

McDonald’s’ın uzaya gönderdiği mesaj ise şöyle:

“Merhaba Uzaylılar biz dostuz. Size güzel bir haber getirdik. Big Mac’in fiyatı artık 11,95 TL.Yıllardır gezegenimize gelip gidiyorsunuz. Öyle aç aç gitmeyin, yol uzun… Başka galakside böyle fırsat bulamazsınız. Mutlaka bekleriz.

NOT: Kampanya sadece Dünya üzerinde 26-45 doğu boylamları ve 36-42 kuzey koordinatları arasında katılan restoranlarda geçerlidir.”
Evine dönmeyen uzaylı ve onu misafir eden ailenin eğlenceli hikayesini konu olan kampanya kapsamında ise, McChicken Menü 9.95 TL’den, Double Köfteburger Menü ise 10.95 TL’den satılıyor.

Türkiye’de McDonald’s

‘BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka’ çalışmasına ve Interbrand 2015araştırmasına göre, dünyanın en değerli 9’uncu markası olan Türkiye’de ilk restoranını 1986 yılında açan McDonald’s, 2005 yılından bu yana Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet göstermektedir. McDonald’s, bugün yaklaşık 260 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet vermektedir. McDonald’s, sunduğu ürün ve hizmetlerin %98’ini Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir. Sağlıklı bir yaşamın aktif bir hayat tarzı ile desteklenmesi gerektiğine inanan McDonald’s, gıda güvenliğine sahip ürünlerin düzenli ve dengeli tüketilmesini teşvik ettiği gibi tüm dünyada sporun da en büyük destekçilerinin başında gelir. FIFA ile Dünya Kupası, UEFA ile Avrupa Futbol Şampiyonası’nın destekçisi olan McDonald’s, 1976 yılından beri olimpiyatların da en önde gelen sponsorlarından biridir.

McDCafé

McCafé yaklaşık 20 yıl önce Avustralya’da doğmuş bir konsepttir. Dünyada 32 ülkede 1300’den fazla restoranda faaliyet gösteren kahve zinciri McCafé, Türkiye’de McDCafé adıyla 27 McDonald’s restoranında hizmet vermektedir. McDCafé’lerde, Espresso’dan Capuccino’ya, Flatwhite’dan Americano’ya, Latte’den Türk kahvesine, Frappe’den, Smoothie’ye kadar, birçok sıcak ve soğuk içecek seçeneklerinin yanında birbirinden lezzetli kek ve muffin gibi damak zevkine hitap eden yiyecekler de bulunmaktadır.

McDonald’s Çocuk Vakfı Hakkında

1974 yılında ABD’de kurulan günümüzde 56 ülkede faaliyet gösteren RMHC’nin (Ronald McDonald House Charities) bir uzantısı olarak Türkiye’de 2001 yılında faaliyete geçen McDonald’s Çocuk Vakfı’nın misyonu, çocukların sağlığı ve mutluluğu için projeler gerçekleştirmektir. McDonald’s Çocuk Vakfı, bu misyon çerçevesinde bugüne kadar 25 yerleşim merkezindeki 29 sağlık kuruluşunda 49 proje gerçekleştirmiştir. Bu projelerden yararlanan çocuk sayısı 2014 yılı itibarı ile 200 bin’e yaklaşmış ve Vakfa 1,5 milyon doların üzerinde ayni ve nakdi bağış yapılmıştır.

McDonald’s Çocuk Vakfı 2012 yılında gerçekleştirilen Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi’nin inşa ve teşrifi projesi ile RMHC’nin en prestijli ödüllerini kazandı. Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi Projesi kendi kategorisinde ‘En İyi Proje’ ödülünü alırken, RMHC’nin en büyük ödülü olan Kim Hill seyirci ödülüne layık görüldü.
 

DİĞER HABERLER