SAĞLIK

Yayın Tarihi: 07.01.2016 Perşembe 15:03:34

Ayaktaki çatlaklar diyabet belirtisi olabilir!

Ayaktaki çatlaklar diyabet belirtisi olabilir!

Ayağınızda birçok çatlak bulunuyorsa ve bunun sebebini cilt kuruluğuna bağlıyorsanız, yanılıyor olabilirsiniz. Detaylar haberimizde...

Güzelliğine düşkün olan bayanların ve erkeklerin en büyük sorunlarından biri olan ayak çatlakları, krem ve nemlendirici ile geçirilmeye çalışılıyor. Bu süreç içerisinde de birçok kişi, çatlakları geçiremediği için alternatif yollara başvuruyor.

Güzel ayaklar için pedikür yaptıran birçok kişi bu durumdan memnun kalmayıp başka doğal yollara da başvurabiliyor. Uzmanların uyarılarına göre ise birçok kişide ayak çatlakları başka hastalıkların habercisi olabilir. Ayak çatlaklarınız geçmiyor ve gün geçtikçe daha da derinleşiyorsa siz de diyabet hastası olabilirsiniz.

Diyabet hastalığının birçok belirtisi bulunuyor. El ve ayaklarda çatlamalara neden olan bu belirtilerle birlikte büyük sıkıntılara neden olan diyabet, kişilere zorlu anlar yaşatıyor. Çatlakların fazla olmasından dolayı birçok kişi mikrop kapıyor. Bu mikrobik vakaların daha da artması ve arından da kana karışması ölümcül risk taşıyor.

Mikrop kapan kişilerin dikkat etmesini isteyen uzmanlar, hemen bir doktora başvurması gerektiğini ifade ediyor.

Derleyen: Kayhan Şenişleyenler

[ucluhaber]

DİĞER HABERLER