SAĞLIK

Yayın Tarihi: 16.02.2016 Salı 14:08:30

Canan Karatay sunucuyu fırçaladı!

Canan Karatay sunucuyu fırçaladı!

Fox Tv’de yayınlanan bir programa konuk olana Prof. Dr. Canan Karatay, sunucu Merve Yıldırım’a fırça attı.

‘Benden söylemesi’ adlı programa konuk olan Karatay, "Bana herkes ne yiyorsun diye soruyor” deyince sunucu Merve Yıldırım “Gerçekten ne yiyorsunuz?" diye araya girdi. Bunun üzerine Canan Karatay "Ben de bunu soranlara size ne diyorum, benimle siz bir misiniz?" yanıtını verdi. Karatay, konuşmanın devamında “Ben çocukluğumdan beri şeker yememiş bir insanım” deyince Merve Yıldırım bu kez "Hocam ailenizde…” deyip araya girmeye çalışınca olanlar oldu. Canan Karatay bunun üzerine, “Sözümü kesme, bir cümle söylüyorum dıdıdı yapıyorsun" diyerek Merve Yıldırım'ı fırçaladı. Programın sunucusu Merve Yıldırım ise gülerek "Tamam Hocam ben de bundan korkuyordum" dedi.

Bu anların ardından Canan Karatay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çocukluğumdan beri spor yapan bir insanım. Türkiye’de tırmanmadığım dağ kalmadı. Her yaz denize girer 2,5 saat yüzerim. Siz benimle kendinizi neden kıyaslıyorsunuz. Benim ne yediğim sizi ne ilgilendirir. Siz kendinize bakın. Beslenme şekli yaşam biçimiyle alakalıdır. Benim hayatım spor yaparak geçti, AVM’lerde geçmedi. Hamburger yiyerek de geçmedi. Lahmacun yemekle geçti.”

Lahmacun hakkında bir kez daha konuşan Canan Karatay, “Lahmacun en sağlıklı besinlerden biridir. Lahmacunu hiçbir zaman yasaklamadım. Ben ekmeği yasaklıyorum. Ekmekle lahmacun bir değildir. Lahmacun neden sağlıklıdır? Bir kere içinde et, kıyma var. Yani yalnızca ekmek değil. Lahmacun etli ekmek demektir. Et girdiği zaman ince unun yanına glisemik indeksi düşer. Yani zararı olmaz, faydası olur. Proteini var, sebzesi var, bol soğanı var, domatesi var, üstüne maydanoz koyuluyor, üstüne de limon sıkılıyor... Çıkardığım kitapta lahmacunun tarifini verdim. Gönül rahatlığıyla yapıp yiyebilirsiniz”

[ucluhaber]

DİĞER HABERLER