SAĞLIK

Yayın Tarihi: 22.06.2015 Pazartesi 12:31:26

Çay içti, komaya girdi!

Çay içti, komaya girdi!

"Ünlüler de kullanıyor" diyerek internet üzerinden temin ettiği zayıflama çayını içen hemşirelik öğrencisi Seda Nur Çalışkan, karaciğer nakli sonrası hayata tutundu.

Bir üniversitenin hemşirelik bölümünde okuyan 21 yaşındaki Çalışkan, 94 kiloya çıkınca zayıflamak için internetten temin ettiği zayıflama çayını içti. 15 paket çayı içen 21 yaşındaki genç kız, mide bulantısı, kaşıntı,  sarılık şikayetleri ile hastaneye kaldırıldı ve karaciğerinin iflas ettiği ortaya çıktı.  Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesine güçlükle yetiştirilen Çalışkan, İstanbul’da bulunan organın nakledilmesi sonrası hayata döndü. 

“Ünlüler para kazandı, ben sağlığımı kaybettim”

Nakil sonrası tekrar hayata dönen Çalışkan; “Kanımı değiştiriyorlardı. Kısa süre sonra komaya girdim. Komadayken daha fazla dayanamayacağım, oksijenimin bile yetmediği, ölebileceğim aileme söylenmiş. Çok şükür Allah şifamı verdi ve kadavradan organ bulundu. Kullandığım çay kilo verdirmedi, aksine sağlığımdan etti. Zaten çayı da ünlülerin gerçekten kullanmadıklarını, para karşılığında sadece reklamını yaptıklarını öğrenince bırakmıştım. 42 paket vardı. Sadece 15 tanesini kullanmama rağmen karaciğer nakli oldum. Herkese sesleniyorum. En iyi şey diyetisyenle sağlıklı kilo vermek.  Ünlüler para kazandı, ben karaciğerimi kaybettim. Savcılığa suç duyurusunda bulundum.” dedi. 

[ucluhaber]

DİĞER HABERLER