SAĞLIK

Yayın Tarihi: 13.12.2016 Salı 12:54:01

HighGenic ile akıllı temizlik!

HighGenic ile akıllı temizlik!

“Akıllı Temizlik” sloganı ile ev bakım ve temizlik ürünleri sektörüne hızlı bir giriş yapan 1K Kimya, HighGenic Silikonlu Temizleyici ile çok amaçlı temizlik ürünleri alanında yepyeni bir dönemi başlattı.

Kısa sürede milyonların tercihi olan HighGenic, 2016 yılını ciroda % 204'lük bir büyüme ile kapatıyor.

Kimyager Sevginar Baştekin tarafından 2010 yılında kurulan 1K Kimya, ‘’HighGenic’’ markası ile silikonlu temizleyici, Narsprin çok amaçlı temizleyici, derz temizleyici, evsel ve endüstriyel kullanım için profesyonel leke çıkarıcılar ve leke çıkarma mendilleri gibi bir çok "akıllı temizlik ürününü" Türk tüketicisi ile tanıştırdı. HighGenic Silikonlu temizleyici ile milyonların tercihi olan marka, 2016 yılını üretim ve satışta rekor büyüme ile kapattı.

2015 yılı üretim kapasitesi 4.000 ton/yıl, adetsel olaraksa 3 milyon ürün/(şişe) olan 1K Kimya, 2016 yılında 12.000 ton/yıl yani yaklaşık 10 milyon şişe üretim gerçekleştirdi. 1K Kimya'nın 2016 yılı cirosu ise bir önceki yıla göre %204'lük büyüme ile 21,5 milyon TL'ye ulaştı.

2020 hedefi; 60 milyon şişe üretim ve 150 milyon TL ciro

1K Kimya'nın 2020 yılı hedefi; 100 bin ton üretim kapasitesi ile 60 milyon şişe üretim gerçekleştirmek. Cirosal bazda ise hedef, her yıl ortalama %50 büyümeyi sürdürerek 150 milyon TL'ye ulaşmak.

Temizlik ürünlerinde toz deterjanlar inişte, sıvı yükselişte...

Temizlik ürünleri pazarını değerlendiren 1K Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sevginar Baştekin, "Temizlikte çok fonksiyonlu, hepsi bir arada ürünlere çok inanıyorum. Pazar da artık buraya doğru gidiyor.

Toz deterjan inişte, sıvı deterjan ise yükselişte diyebiliriz. Sıvı temizlik ürünü olarak HighGenic Silikonlu Temizleyici ile 1K Kimya olarak, olmayan bir kategori oluşturduğumuz için bu kategorinin %95’ine sahibiz. Şimdiye kadar 200'e yakın formül geliştirdik. Bunların arasında HighGenic Silikonlu Temizleyici ve Narsprin Çok Amaçlı Temizleyici ürünlerimiz ile milyonlarca kadının beğenisini topladık. Orjinal formülü 1K Kimya' ya ait olan bu ürünlerin bu denli tercih edilmesinin sebebi, tek ürün ile çok yönlü temizlik yapılabilmesi, farklı birçok yüzeyde uygulanabilmesi, yani çok fonksiyonlu olması ve kolay kullanımı. Bunların doğal sonucu olarak da ekonomik olması. Bu nedenle, tüketici artık tercihini bu tür akıllı, inovatik (yenilikçi) ürünlerden yana kullanıyor" dedi.

Türkiye'de HighGenic Silikonlu Temizleyici ile tanışmayan kalmayacak!

HighGenic Silikonlu Temizleyici ile pazarda açtığı yeni kategorinin satış lideri olan 1K Kimya, 81 ilde sahip olduğu 13 bine yakın satış noktası ile Türkiye'de en yaygın satış ağına da sahip. En büyük hedeflerinin Türkiye'deki bütün kadınların bu ürünü kullanmasını sağlamak olduğunu belirten 1K Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Sevginar Baştekin; "HighGenic Silikonlu Temizleyici ile tanışmayan ve temizlenmeyen ev kalmayacak." dedi.
 

DİĞER HABERLER