SAĞLIK

Yayın Tarihi: 09.10.2014 Perşembe 09:31:00

Ömrünüzü Uzatıyor!

Ömrünüzü Uzatıyor!

Reishi mantarının faydaları ve tedavi edebildiği hastalıklar o kadar çoktur ki, bu yüzden bitkilerin kralı olarak bilinir. Bu mantarın geçmişi 1800 yıl öncesine dayanmaktadır. Çinli Shennog tarafından keşfedilen Reishi mantarı, Çin tıbbında mutluluğun-ruhun mantarı olarak bilinmektedir. Bu mantarın ruhu güzelleştirmesi ve ölüm dışında birçok hastalığa çare olmasından dolayı sadece aristokrasinin...

Reishi mantarının faydaları ve tedavi edebildiği hastalıklar o kadar çoktur ki, bu yüzden bitkilerin kralı olarak bilinir. Bu mantarın geçmişi 1800 yıl öncesine dayanmaktadır. Çinli Shennog tarafından keşfedilen Reishi mantarı, Çin tıbbında mutluluğun-ruhun mantarı olarak bilinmektedir. Bu mantarın ruhu güzelleştirmesi ve ölüm dışında birçok hastalığa çare olmasından dolayı sadece aristokrasinin zengin kişileri tarafından tüketildiği de bilinmektedir.

İnsanların antibiyotikle daha tanışmadığı dönemlerden beri birçok hastalığın tedavisinde kullanılan Reishi mantarını düzenli kullanılan kişilerin, uzun yaşadığı ve fiziksel olarak da güzelleştiği görülmüştür. Bilindiği üzere ilk antibiyotik bir mantar çeşidi olan penicilliumdan elde edilmiştir. Günümüzde artık tifo, verem, zatürre gibi hastalıklar çeşitli antibiyotikler sayesinde korkulacak hastalıklar listesinden çıktmış durumda.Uzmanlar, sağlıklı, uzun bir yaşam sürmek ve her yaşta genç kalmak için kırmızı Reishi mantarını tavsiye etmektedir. Kanser riskine karşı koruyucu özellikleri olan Reishi mantarını, işi gereği radyasyona maruz kalan kişiler ya da ailesinde kanser vakası olan kişilerin mutlaka kullanması gerekmektedir. Reishi mantarı yaşlanmaya bağlı hastalıkların da önüne geçerek kalp krizi, felç gibi birçok hastalığın oluşumunu engeller. Ayrıca reishi mantarının yan etkisi bulunmamaktadır, fakat kullanacak kişilerin mutlaka doktor kontrolü eşliğinde kulllanması gerekmektedir. 10 yaşın altındaki çocuklarda da kullanılması yasaktır.

Reishi mantarının kullanılma şeklinin yanlış olması da onu etkisiz kılar. Önerilen kullanım şekli ; mantar küçük parçalara ayrıldıktan sonra 15-20 dakika kaynatılması ve süzüldükten sonra suyunun içilmesidir. Reishi mantarının suyu, diğer deyişle Reishi Mantarı Çayı, hazırlandıktan sonra mümkün olduğu kadar hızlı tüketilmelidir. Kaynatma esnasında suya geçen şifalı maddeler, hava ile temas ettikleri sürece etkinliğini yitirirler.

Reishi çayını hemen içemiyorsunuz, o halde;

Reishi mantarı çayını, hava ile temas etmeyecek şekilde ağzı kapalı cam- emaye bir kapta en fazla 2 gün muhafaza ettikten sonra tüketebilirsiniz.

Etiketler ,

DİĞER HABERLER