SAĞLIK

Yayın Tarihi: 05.09.2017 Salı 11:00:00

Şekeri düşüren yiyecekler nelerdir?

Şekeri düşüren yiyecekler nelerdir?

Şeker hastalarının yediğine içtiğine dikkat etmesi gerekiyor. Hangi yiyecekler şekeri düşürüyor sorusunun cevabı haberimizde…

Şeker hastalığı beslenmeye dikkat edilmediğinde oldukça tehlikeli bir hastalık haline gelebilir. Peki şekeri düşüren yiyecekler nelerdir?

Ancak şeker hastası değilseniz ve sürekli yorgunluk, susuzluk ve halsizlik yaşıyorsanız bir uzmanla görüşüp şekerinizi ölçtürmelisiniz.  Şeker hastalığı bilinmediğinde kişinin sağlığını tehlikeye sokabilir.

Keten Tohumu:

Keten tohumu içerisinde Yüksek lif ve yağ asidi barındırır. Keten tohumu aynı zamanda, sağlıklı yağ asitleri olan ve vücudun üretmediği pmhe-3 ve omega-6 yağ asitleri ile genel sağlığınıza katkıda bulunur. Keten tohumu şekeri düşürmek için kullanılan besinler arasındadır.

Tatlı Patates

Tatlı patates, düşük glisemik endeksine sahiptir ve kan şekerini sabit tutar. Tatlı patates yendiğinde kan şekerini yavaş yavaş yükseltir ve uzun bir süre aynı seviyede kalmasını sağlayarak açlık hissi yaşanmasını engeller.

Limon- elma sirkesi karışımı

Asitli limon ve elma sirkesi yüksek karbonhidratlı yemeklerle birlikte tüketildiğinde glisemik indekslerinin düşmesine yardımcı olur.

DİĞER HABERLER